Nejhorší tým soutěže nechal Budějčákům pouhý bod

Zápasy s papírově slabšími soupeři bývají zrádné. O tom se ve středu večer přesvědčil ČEZ Motor. Domácí prohru s Třebíčí mohl jihočeský mančaft odčinit proti poslednímu týmu prvoligové tabulky. Představy však narazily na tvrdou realitu a Budějčáci padli v Havlíčkově Brodě po nájezdech.

Hostující celek tahal od začátku utkání za kratší konec provazu, když na konci druhé minuty inkasoval z hokejky nepokrytého Lukáše Endála. Ještě v první třetině sice budějčtí hráči ustáli téměř minutové oslabení tři na pět, na druhé straně však byli bezzubí, a tak se šlo do kabin za těsného stavu 1:0.

Převaha Rebelu pokračovala i po návratu na led a domácí dokázali po půlhodině hry zvýšit. Po přesilovkovém pokusu Tomka vyrazil Bláha puk pouze k najíždějícímu Jakubu Babkovi a ten z podobné situace zajistil Havlíčkobrodským dvoubrankový náskok.

Přestože Motor byl v závěrečné periodě mnohem aktivnější než domácí mužstvo, ještě osm minut před koncem to s ním nevypadalo vůbec dobře. Až v čase 52:58 vykřesal jiskřičku naděje Tomáš Nouza, který získal puk těsně před Dlouhým a střelou mezi beton snížil.

Závěrečný tlak Českých Budějovic přinesl své ovoce a dvě a čtvrt minuty před sirénou zachránil jejich bodový zisk v početní výhodě svou druhou trefou dnešního večera kanonýr Tomáš Nouza, jenž zleva prokličkoval až před Dlouhého, kotouč si blafákem posunul do bekhendu a vyrovnal na 2:2.

Po opatrném prodloužení dospělo utkání do samostatných nájezdů. Bohužel ani jeden z hostující trojice Rob, Straka a Nouza se prosadit nedokázal, naopak mladý budějcký hokejista ve službách Havlíčkova Brodu Tomáš Rousek svůj pokus ve třetí sérii využil a poslal Motor domů pouze s bodem.

Tuto sobotu čeká tým trenérů Petra Rosola a Radka Bělohlava další duel na vlastním kluzišti, tentokrát přijede Šumperk. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

HC Rebel Havlíčkův Brod - ČEZ Motor ČB 3:2sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek), rozhodující nájezd Rousek - 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička). Rozhodčí: Úlehla - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3, navíc Straka (CEB) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 521.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (Svoboda) - Jaroměřský, Pavlíček, Kolář, Janáček, Staněk, T. Semrád, Kadela - Rousek, Kuchler, Maliník - Tomek, J. Heřman, Babka - Endál, Přikryl, Sedláček - Půlpán, Milfait, Chlubna. Trenér Miroslav Barus.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) - Punčochář, Kříž, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, M. Semrád - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Straka, Švihálek - M. Heřman, Rob, Vaniš - Trummer, Bárta. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po nedohraném 16. kole: 1. Třebíč (33 bodů), 2. Chomutov (32), 3. Litoměřice (28), 4. Havířov (28), 5. Jihlava (27), 6. Kadaň (27), 7. MOTOR (26), 8. Šumperk (25), 9. Kladno (23), 10. Benátky nad Jizerou (22), 11. Ústí nad Labem (22), 12. Most (20), 13. Prostějov (11), 14. Havlíčkův Brod (9).

Štítky hokej, HC Rebel Havlíčkův Brod, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 16. kolo, Tomáš Nouza, Havlíčkův Brod, ČEZ, SK Horácká Slavia Třebíč, Tomáš Rousek, Madeta Motor České Budějovice, Salith Šumperk, Petr Rosol, Rytíři Kladno