neděle 18. dubna 2021 Valérie

První ročník turnaje Jiřího Novotného ovládla lvíčata z Budějc

V sobotu se v Hokejovém Centru Pouzar uskutečnil první ročník turnaje pro mladé hokejisty - Jiří Novotný Cup. Turnaje pro hráče narozené v roce 2008 se zúčastnily týmy HC Českobudějovičtí Lvi, HC Motor České Budějovice, Piráti Chomutov „A“, Piráti Chomutov „B“, HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary, který nahradil tým z Třemošné.

Před samotnými zápasy přišlo přivítání všech účastníků, vysvětlení hracího systému a mohlo se jít na věc. Systém byl jednoduchý. Hrálo se dvakrát 15 minut hrubého času ve čtyřech hráčích na každé straně. Ledová plocha se rozdělila na dvě kolbiště a hned v úvodu na jednom z nich změřily své síly oba českobudějovické kluby. V derby se více dařilo týmu lvíčat, kteří malé motoráky jednoznačně přehráli.

Zápasy plynuly v rychlém časovém sledu a konečná tabulka se začala pomalu rýsovat. V jednom z posledních utkání se utkal tým Českobudějovických Lvů s béčkem Pirátů. Vzhledem k průběžné tabulce to byl zápas o zlaté medaile. Po divokém průběhu zvítězil domácí mančaft 7:5 a mohl se tak radovat z celkového vítězství.

Celý zápas provázela skvělá atmosféra. Desítky diváků, většinou rodičů, povzbuzovaly své ratolesti k co možná nejlepším výkonům a ti je nezklamali.

Organizačně se turnaj povedl skvěle, chvála byla slyšet ze všech stran a nikdo nepochybuje o tom, že se turnaj příští rok vrátí. „Turnaj vyšel na výbornou. Jak organizačně, tak výsledkově. Byl dělaný hlavně pro děti. Hrozně se těšily, nemohly dospat a já jsem strašně rád, že se jim to líbilo,“ hodnotil turnaj hlavní organizátor Jiří Novotný. „Celkové vítězství je odměna nejen pro hráče, ale také pro trenéry. Je vidět, že se tu s mládeží pracuje výborně a že i menší tým může uspět v konkurenci takových týmů jako jsou Slavie, Vary, Chomutov nebo samozřejmě Motor,“ doplnil mistr světa z Německa.

Konečné výsledky:

1. HC Českobudějovičtí Lvi 
2. Piráti Chomutov „A“
3. Piráti Chomutov „B“ 

4. HC Motor České Budějovice 
5. HC Energie Karlovy Vary 
6. HC Slavia Praha

Nejlepší hráč turnaje: Ondřej Hejda (HC Českobudějovičtí Lvi)

Gólman turnaje: Sebastian Frydrych (Piráti Chomutov „B“)

Střelec turnaje: Nikolas Mařík (HC Motor České Budějovice) - 21 gólů

Výsledky:

Motor - Lvi 4:11, Piráti „A“ - Slavia 8:1, Lvi - K. Vary 9:1, Slavia - Piráti „B“ 0:5, Piráti „B“ - K. Vary 10:4, Motor - Piráti „A“ 5:9, Piráti „A“ - Lvi 6:8, Piráti „B“ - Motor 4:2, Lvi - Slavia 9:0, Motor - K. Vary 13:6, K. Vary - Slavia 7:5, Piráti „A“ - Piráti „B“ 5:5, Piráti „B“ - Lvi 5:7, K. Vary - Piráti „A“ 2:12, Motor - Slavia 6:4

Autoři | Foto Jindra Řeháčková, Lukáš Jakubec

Štítky Hokejové Centrum Pouzar, Jiří Novotný Cup, HC Českobudějovičtí Lvi, HC Motor České Budějovice, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.