Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Do středoškolských her ve volejbale se zapojil celý kraj. Vyhrálo Gymnázium Česká

Středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje se účastnily školy z celého Jihočeského kraje. Gymnázium Česká vyhrálo první finálový turnaj v prosinci a stejná škola ovládla také závěrečný turnaj! Putovní pohár získala přímo z rukou Jihočeského hejtmana Martina Kuby.

Vyvrcholení prvního ročníku středoškolských her ve volejbale hostila Základní škola Oskara Nedbala. U zahájení závěrečného turnaje nechyběli vážení hosté – Petr Maroš (náměstek primátorky Českých Budějovic), Tomáš Kratochvíl (předseda Jihočeského krajského volejbalového svazu) a Robert Mifka (generální manažer VK Jihostroj České Budějovice), kteří promluvili ke studentům. Losování turnaje se ujali profesionální volejbalisté Jihostroje Martin Licek a Daniel Šulista, kteří si našli chvilku i během přípravy na semifinále extraligového play-off.

Druhého krajského finále se účastnilo pět nejlepších středních škol z prvního finálového turnaje. Roli favorita naplnilo Gymnázium Česká, které při závěrečném ceremoniálu získalo pohár a zlaté medaile přímo od Jihočeského hejtmana Martina Kuby„Jsem rád, že hned první ročník takhle fungoval a těším se na další. Slíbili jsme, že budeme dělat maximum pro to, abychom zapojovali do sportu co nejvíc jihočeských dětí a studentů a v tom budeme pokračovat,“ řekl hejtman a předal putovní pohár Gymnáziu Česká, které ho bude mít minimálně rok ve svém držení.

Pořadí finalistů středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje

1. Gymnázium Česká 64, České Budějovice
2. Gymnázium J. V. Jirsíka, Fr. Šrámka 23, České Budějovice
3. Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice
4. Gymnázium Soběslav, E. Beneše 449, Soběslav
5. Gymnázium Český Krumlov, Chvalšinská 112, Český Krumlov
6. VSG Vimperk, Pivovarská 69, Vimperk
7. Biskupské gymnázium J. N. Neumanna, Jirsíka 5, České Budějovice
8. VOŠ a SLŠ Písek, Lesnická 55, Písek

Medaile a zajímavé ceny získali i všichni ostatní finalisté. Jako bonus věnoval VK Jihostroj České Budějovice studentům vstupenky na semifinále extraligového play-off 8. dubna, kde se chystá také vyznamenat vítěznou školu. „Myslím, že první ročník se povedl nad očekávání. Viděli jsme krásný sport a přátelskou atmosféru mezi studenty. Právě tento sociální rozměr celé akce byl pro nás důležitý,“ shrnul organizátor Tomáš Skolka.

Co se týče sportovní stránky, ocenil, že se některé školy volejbalu více věnovaly. „Výkonnostně se zvedli například Gymnázium Strakonice a Gymnázium Soběslav. Chceme přivést tímto projektem k volejbalu co nejvíce studentů a žáků ve všech okresech Jihočeského kraje. Už teď se těšíme na pokračování v příštích letech,“ říká Skolka, který poděkoval za spolupráci Přemyslu Šestákovi z DDM.

Do prvního ročníku středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje se zapojilo 41 družstev ze 37 škol, která sehrála dohromady 105 zápasů. V rámci smíšených dvanáctičlenných družstev – každý tým se skládal ze šesti chlapců a šesti dívek – se do středoškolských her zapojilo 420 studentů a studentek, plus šestnáct rozhodčích.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky volejbal, Jihostroj, pohár hejtmana, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Do středoškolských her ve volejbale se zapojil celý kraj. Vyhrálo Gymnázium Česká  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.