sobota 1. října 2022 Igor

Úspěšný začátek nové sezóny. Českobudějovičtí karatisté přivezli z Budapeště několik medailí

Závodníci TJ Karate České Budějovice jsou na začátku nové sezóny ve formě. O uplynulém víkendu se zúčastnili prestižního turnaje Budapešť Open 2022, kde vybojovali celkem šest medailí, přičemž Martina Šáchová dvakrát dosáhla na zlato.

„Byl to první turnaj po letní přípravě, takže jsem byl zvědavý, jak dopadneme. A jsem spokojený,“ uvádí hlavní trenér Miroslav Hýsek. „Klání se zúčastnilo 301 klubů a přes 1600 závodníků ze 36 států. V celkovém hodnocení klubů jsme skončili na osmém místě, což je skvělý úspěch. Nejlepší výkon podala Martina Šáchová, která zvítězila v kategoriích kumite ženy nad 68 kg a kumite ženy U21 nad 68 kg. Gradující formu má i Ondřej Bednář, jenž nám letos vyhrál velký turnaj na Slovensku, medaili získal i v Rakousku a nyní svou sbírku rozšířil o medaili stříbrnou. Také naši ostatní závodníci byli skvělí, chybělo málo a mohli jsme mít ještě o dvě bronzové medaile více,“ okomentoval Hýsek.

Výsledky Budapešť Open 2022:
Martina Šáchová - 1. místo kumite ženy nad 68 kg
Martina Šáchová - 1. místo kumite ženy U21 nad 68 kg
Ondřej Bednář - 2. místo kumite dorostenci do 63 kg
Daniel Drábek - 3. místo kumite muži do 60 kg
Kolin Kašík - 3. místo kumite žáci U10 +32 kg
Daniel Dub - 3. místo kumite dorostenci do 57 kg
Jan Kyzek - 5. místo kumite žáci U10 do 32 kg
Nicol Cirhanová - 5. místo kumite žákyně U12 -35 kg

Nová sezóna tedy pro TJ Karate České Budějovice začala velmi dobře. „U starších závodníků bylo cítit, že je mimo jiné skvěle namotivoval mezinárodní kemp v Belgii, kterého se zúčastnili koncem srpna. Mají chuť a odhodlání. Nyní je čekají turnaje v Polsku a Plzni, pak by se měly uzavřít nominace na MS v Turecku,“ dodává Miroslav Hýsek.

TJ Karate České Budějovice má také za sebou úspěšný nábor nových členů do karate a sportovní přípravky. Zájem byl obrovský. „Aniž bychom dělali nějakou výraznější kampaň, dorazilo 580 staronových přihlášek. V počtu členů klubu jsme se dostali na historické maximum. Je to pro nás vizitka toho, že děláme svou práci dobře. Tělocvičny jsou plné, takže jsme z letošního náboru nadšení,“ uzavírá hlavní trenér.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky TJ Karate, úspěch, medaile, Budapešť, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.