čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Ragbisté při debutu převálcovali zkušenějšího soupeře

Minulou sobotu 17. března sehrál Rugby club České Budějovice první oficiální zápas ve své novodobé historii. Na hřišti v Počepicích u Sedlčan Jihočechy přivítal lídr OSČ, domácí tým RC Sedlčany.

Termín oficiální jsem zvolil proto, že náš tým odehrál první zápas o klasické délce poločasu, což je dvakrát 40 minut, řídil ho s přehledem zkušený rozhodčí Tony Novak a především náš tým k utkání nastoupil již pouze s hráči, kteří se připravují s týmem od jeho vzniku a se kterými plánuje v nejbližší budoucnosti nastupovat k soutěžním utkáním.

Za krásného počasí před skvělými diváky jsme do zápasu navzdory nezkušenosti vstoupili aktivně a od samého začátku se snažili plnit předem danou strategii, která velmi brzy přinesla první ovoce v podobě položení pětky. Následná úspěšně provedená konverse znamenající stav 7:0 pro náš tým odnesla z rukou i kopaček poslední zbytky nervozity a všichni hráči začali zužitkovávat to, co jsme se snažili naučit během tréninků.

Hráči Sedlčan měli mírnou převahu v roji, tu však eliminovala agresivní hra našich útočníků. Soupeře mnohdy svým aktivním napadáním nutili k chybám, které se podařilo přetavit v další body na naše konto. Bodový účet zdárně obohacoval také zadák našeho týmu David Vondroušek, který úspěšně proměňoval také trestné kopy.

Po individuálních chybách se k bodovému zakončení dostali také domácí hráči, ale náskok jsme si s přehledem hlídali a po pěkných akcích ho zdárně navyšovali na konečnou podobu 36:12. Utkání splnilo veškerá očekávání. Vítězství ukázalo, že se naše práce ubírá dobrým směrem, zároveň ale také upozornilo na nedostatky, na kterých musíme zapracovat a ze hry odstranit.

Je s obdivem, jak se náš nezkušený tým dokázal vyrovnat nejen s kvalitním soupeřem, ale taky skvělým publikem, které mocně hnalo domácí kupředu. Utkání přineslo pěkné ragbyové momenty a probíhalo ve velmi slušném stylu. Domácímu týmu děkujeme za příjemně strávené sobotní odpoledne a budeme se těšit na hřišti brzy na shledanou.

Chcete i vy hrát rugby?

Už zítra, v pondělí 26. března, pořádá Rugby club České Budějovice na hřišti TJ Vltava náborový trénink. „Hledáme muže i ženy nad 15 let. Trénink začíná v 17 hodin,“ vzkazují zástupci oddílu, který vznikl v srpnu loňského roku. Další možnost probojovat se mezi budějcké ragbisty budou mít zájemci ještě 2. dubna.

Napsal Marek Jakubík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Klíma

Super jen tak dál ... jen pro doplnění další informace jsou na www.rugbycb.cz

pondělí, 26. března 2012, 08:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.