sobota 21. května 2022 Monika

Pouzar oceněn Klubem fair play!

Při posledním utkání týmu HC MOUNTFIELD v této sezoně došlo ke slavnostní události. Za svůj celoživotní přístup ke sportu i k životu byl Českým klubem fair play oceněn pan Jaroslav Pouzar, který už tuto cenu obdržel loni v březnu, ale tehdy si nemohl ocenění převzít.

Toto významné ocenění si bývalý vynikající útočník českobudějovického Motoru převzal za mohutného aplausu zaplněných tribun až nyní. Více informací naleznete uvnitř článku.

V roce 1975 vznikl při tehdejším Československém olympijském výboru Klub fair play, aby veřejnost upozorňoval na čestné, sportovní jednání, chování, které ctí pravidla i soupeře.
Loni v březnu tuto cenu obdržel za celoživotní postoje a chování v duchu fair play v roli hráče, trenéra, funkcionáře i jako člověka držitel stříbrné olympijské medaile, dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz Stanley Cupu, pan Jaroslav Pouzar.

Férové jednání Jaroslava Pouzara ocenilo i Světové hnutí fair play při UNESCO. Protože si ale toto ocenění pan Pouzar nemohl převzít při jeho loňském zasedání, došlo k tomuto slavnostnímu okamžiku při šestém čtvrtfinálovém utkání proti Vítkovicím. Ocenění panu Jaroslavu Pouzarovi předali členové předsednictva Českého klubu fair play, bývalá vynikající tenistka paní Helena Suková a hokejový mistr světa z roku 1972 pan Jan Klapáč.

Přístup pana Jaroslava Pouzara ke sportu i k životu by měl být příkladem pro všechny, zejména pak pro mladé sportovce.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.