St 12. 8. 2026Klára

druhá světová válka

Sčítání obyvatel v Česku by se mělo uskutečnit v plánovaném termínu od 27. březnaSpolečnost

Sčítání obyvatel v Česku by se mělo uskutečnit v plánovaném termínu od 27. března

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května, a to i za současné epidemické situace. Sčítání se tak kvůli koronaviru odkládat nebude. S rozhodnutím souhlasilo ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to i Ústřední krizový štáb.

Davidova hvězda jako symbol nesouhlasu s očkováním? Nepochopitelné, shodují se politici i židovská obec.Společnost

Davidova hvězda jako symbol nesouhlasu s očkováním? Nepochopitelné, shodují se politici i židovská obec

„Netestovaný“ nebo „Neočkovaný“. Na tom, že se těmito nápisy označili účastníci pochodu proti vládním opatřením a očkování, by nebylo asi nic zvláštního, kdyby se zároveň nepřipodobnili k židům za druhé světové války. Zmíněné nápisy totiž umístili do žluté hvězdy, která nápadně připomíná tu, kterou byli označováni právě židé. Kritiky se za to dočkali nejen od židovské obce, ale také od politiků.

Jiří Maňák (vpravo)Společnost

Osmadvacet let od úmrtí válečného pilota RAF Jiřího Maňáka. Za svůj život vykonal 273 bojových letů

Přesně osmadvacet let uplynulo od úmrtí válečného pilota britského letectva Jiřího Maňáka, který se v prosinci 1916 narodil v Českých Budějovicích. Jako příslušník RAF vykonal 273 bojových letů. V srpnu 1943 byl sestřelen a zajat. O dva roky později se vrátil do tehdejšího Československa.

ilustrační foto.Společnost

Jak přijít o přátele a dostat se na mizinu: lesk a bída multi-level marketingu

Multi-level marketing je jako droga. Kdo by dokázal odolat představám o finanční nezávislosti, vlastním byznysu a flexibilní pracovní době? Přitom je to tak jednoduché – stačí si nakoupit startovní balíček šamponů a tělových krémů, sehnat zákazníky a rekrutovat další prodejce, kteří si chtějí splnit svůj sen a kteří ti budou pomáhat plnit ten tvůj. Pracovní dobu a vydělanou částku si určíš sám, stačí se jen snažit a nenechat se odradit neúspěšnými pomlouvači. Můžu tě pozvat na kafe, kde ti to všechno vysvětlím? Pojďme se podívat pod kapotu odvětví, ve kterém je doslova a do písmene méně pravděpodobné uspět než vyhrát peníze v kasinu.

Nadrotmistryně Lucie Kaňuková darovala rekonvalescentní plazmu, která pomůže pacientům s Covid-19.Společnost

Viděla jsem pacienty v kritickém stavu, proto jsem se rozhodla darovat plazmu, říká strakonická zdravotnice

Nadrotmistryně Lucie Kaňuková slouží u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích jako zdravotnice. Když pomáhala, stejně jako další vojáci, se zvládnutím pandemie Covid-19, sama se touto nemocí nakazila. Aby podpořila léčbu dalších pacientů, darovala ve čtvrtek 10. prosince v Ústřední vojenské nemocnici v Praze rekonvalescentní plazmu.

ilustrační foto.Společnost

ANKETA: V noci na neděli nás čeká změna času. Hodinová ručička se posune o hodinu zpět

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí, řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 3:00 posunou o hodinu zpět.

V Budějcích připomíná oběti holokaustu pět kamenů zmizelýchSpolečnost

V Budějcích připomíná oběti holokaustu pět kamenů zmizelých

Další kameny zmizelých připomínají pět židovských občanů Českých Budějovic, kteří se za druhé světové války nevrátili z transportu. Na místech, kde stály jejich domy, kameny položili zástupci Paměti národa.

ilustrační foto.Společnost

V Třeboni se urodilo víc jablek i švestek, bude se víc moštovat

Úroda jablek i švestek na Třeboňsku je lepší než loni. V roce 2019 zpracovala místní moštárna asi 1000 kilogramů jablek, letos to bude výrazně víc. V regionu se daří jablečným odrůdám melrose, rubín, rubinola, jonagold, spartan či bohemia. Novinářům to dnes na podzimní výstavě ovoce a zeleniny řekla předsedkyně základní organizace Českého svazu zahrádkářů v Třeboni Věra Davidová.

V areálu bývalých budějovických papíren vyrábí obaly z vlnité lepenky. Na tradici navazuje už osm let společnost Mondi Bupak.Společnost

V areálu bývalých budějovických papíren se vyrábí obaly z vlnité lepenky. Na tradici navazuje již osm let společnost Mondi Bupak

Tradice výroby papíru v dnešní Papírenské ulici 41 sahá do roku 1880, kdy majitelé plzeňské papírny Jindřich Fürth a Leopold Gellert koupili od Václava Trojana za 59 tisíc zlatých Knížecí mlýn na Lineckém předměstí číslo 10 s osmi vodními koly a vodním právem. Instalovali zde čtyři samosnímací papírenské stroje, používané až do roku 1947, na nichž ze žitné i pšeničné slámy vznikal papír, lepenka ze slámy a hedvábný papír.

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Tajemná komnata tajemníka ŘeřábkaBlogy a komentáře

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Tajemná komnata tajemníka Řeřábka

Tajemník městského úřadu Zdeněk Řeřábek je všeobecně známý budějovický občan. Jednak dlouhá léta vedl taneční kurzy a učil nás „poskakovat“ v rytmu hudby a za druhé je znám jako rázný „velitel“ městských úředníků.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zraniloZprávy

Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zranilo

Vážná dopravní nehoda autobusu zaměstnala ve středu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě došlo na silnici I/34 u obce Holičky na Třeboňsku, v lesním úseku mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Komunikace je kvůli zásahu uzavřena.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook