Čt 13. 8. 2026Alena

Mezinárodní rok lesů

EKOFILM 2011Kultura

Hlavní cenu Ekofilmu získal britsko-německý snímek Království lesa

Hlavní Velkou cenu 37. ročníku festivalu Ekofilm o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví získal v sobotu v Českém Krumlově snímek Království lesa od režiséra Jana Hafta. Film vybrala porota z celkem 59 soutěžních snímků.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vody pod jezem ubývá. Malé vodní elektrárny mají stanovený minimální průtokSpolečnost

Vody pod jezem ubývá. Malé vodní elektrárny mají stanovený minimální průtok

Sucho výrazně ovlivnilo stavy řek. Na sociálních sítích tak lidé diskutují o tom, jakou roli v množství vody v hlavním korytě může hrát provoz malých vodních elektráren. Objevují se také obavy o vodní živočichy a kvalitu vody. Kdo kontroluje průtok a jaká pravidla platí pro provoz elektráren v době sucha?

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook