sobota 25. ledna 2020 Miloš

Pro druhé kolo voleb bylo vydáno téměř dvojnásobné množství volebních průkazů

Úderem čtrnácté hodiny se dnes, v pátek 26. ledna, znovu otevírají volební místnosti. Česká republika se po druhém kole prezidentských voleb dozví, kdo bude na následujících pět let novou hlavou státu. Volební průkazy si pro druhé kolo voleb vyzvedlo dvakrát víc lidí než před čtrnácti dny.

Vhodit svůj hlas do volební urny mohou lidé už dnes, v pátek 26. ledna, od 14 do 22 hodin nebo zítra, v sobotu 27. ledna, od 8 do 14 hodin. Poté se volební místnosti uzavřou a členové komisí začnou sčítat jednotlivé hlasy.

Hlasovací lístky do druhého kola voleb lidé tentokrát ve svých schránkách nenašli. K dispozici jim totiž budou až ve volebních místnostech. S sebou si tak vezměte jen platnou občanku, platný cestovní, diplomatický nebo služební pas či platný cestovní průkaz.

Mimo své bydliště mohou lidé, stejně jako v prvním kole, volit také s voličským průkazem. O ten si do druhého kola v Budějcích požádalo 2203 lidí.

Oproti prvnímu kolu, ke kterému bylo vydáno 1364 průkazů, jde o relativně velký nárůst. Například k podzimním volbám do Poslanecké sněmovny České republiky bylo vydáno 1269 průkazů,“ doplnila mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.
 

Štítky volby, prezident, Česká republika, druhé kolo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.