středa 19. února 2020 Patrik

Vyhledávání

Nalezené články: "český lev"

FOTO: Největší zlaťák Evropy je hotový, od února ho můžete vidět v Císařské konírně

Česká mincovna dokončila výrobu jedinečné 130 kilové zlaté mince pro Českou národní banku. Její výroba přitom nebyla vůbec jednoduchá a trvala několik měsíců. Za pár dní bude vystavena i pro veřejnost.

Petr Zelenka režíruje v Jihočeském divadle černou grotesku Živý obraz

Petr Zelenka režíruje v Českých Budějovicích černou grotesku Živý obraz, jejíž premiéru uvede Jihočeské divadlo v pátek 15. prosince. V inscenaci německého dramatika Maria von Mayenburga ztvární hlavní role Věra Hlaváčková a Pavel Oubram.

Radnice, na jejímž nádvoří se dříve porážela kůzlata, měnila tvář s politickými režimy

I v dalším díle se budějcký historik Jan Schinko pohybuje po náměstí. Čtenářům nyní nabízí informace o radnici. Píše o její výstavbě, o tom, jak se v průběhu let měnila, ale i o tom, co se v jejím okolí dělo.

K výročí založení Budějc vydala Česká národní banka pamětní minci

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude v prodeji od 4. března. Autorem jejího výtvarného návrhu je akademický sochař Zbyněk Fojtů.

SOUTĚŽ: Jan Budař vystoupí dnes večer ve Velbloudu

Jan Budař patří k výrazným osobnostem současného českého kulturního života. Do širokého povědomí veřejnosti se dostal v roce 2003 svým bravurním hereckým výkonem ve filmu Nuda v Brně a od té doby se jeho jméno objevuje v mnoha úspěšných počinech...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "český lev"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "český lev"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.