úterý 29. listopadu 2022 Zina

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Máte nápad? Dovolte vyrůst svým podnikatelským snům v Jihočeském kraji

PR článek

Přemýšlíte nad tím, že byste začali podnikat, ale bojíte se, protože nevíte jak začít, co vše budete potřebovat a co to bude obnášet? Pokud ale máte nápad na podnikání, který je vaším snem, nemusíte se bát. Každý jednou začínal. I slavní vynálezci a bohatí lidé jednou začínali a věřte tomu, že jejich začátky nebyly růžové.

Start do podnikání sice vypadá jako bludný kruh, ale pokud jste podnikatelsky nepolíbení a chystáte se na podnikání, nevěšte hlavu. Z tohoto začarovaného kruhu vede zajímavá cesta ven. Třeba díky soutěži pro začínající podnikatele. Možná se vám to bude zdát jako pošetilý nápad, soutěžit o úspěch. Ale je to tak.

Ti, co zvažují začít podnikat, hledají investory, kontakty či jen zkušenosti, se mohou přihlásit do zcela nové soutěže Jihoczech. Připravil ji Jihočeský vědeckotechnický park ve spolupráci s partnery a chce jím podpořit všechny, kteří mají odvahu, chtějí podnikat a svou myšlenku chtějí převést v čin.

„Soutěž jsme vyhlásili na začátku října a všichni, kteří mají chuť se do ní zapojit, se mohou přihlašovat nejpozději do 31. ledna prostřednictvím jednoduchého formuláře na stránkách www.jihoczech.cz. Do soutěže se mohou přihlásit jak studenti vysokých a vyšších odborných škol, tak i všichni další, kterým je více než osmnáct let a mají podnikatelský nápad,“ uvedl ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích František Mlčák, který má, společně s dušemi projektu Lenkou Chrobočkovou a Ninou Mocovou, soutěž na svých bedrech.

Účastí v soutěži lze jen získat

Soutěž je pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj nápad, nastartovat své. Jedinou podmínkou je mít něco společného s Jihočeským krajem, žít v regionu a nebo v něm chtít podnikat. „Chceme, aby dobré nápady, které tady v regionu vzniknou, také v regionu zůstaly,“ podotkl Mlčák. Splňujete tuhle podmínku? Pak už jen stačí poslat svůj nápad prostřednictvím velice jednoduchého formuláře a zájemce je zařazen do soutěže.

„Již v průběhu soutěže se může zájemce účastnit odborných seminářů, které v Jihočeském vědeckotechnickém parku realizujeme,“ podotkl Mlčák. Zajímavé jsou i ceny, které čekají na ty nejlepší nápady. „Kromě finanční podpory třeba půlroční zasídlení u nás. Ovšem nekončí to předáním cen. Nehodíme začínající podnikatele přes palubu, ale náš tým se jim bude věnovat a podporovat je dál,“ dodal František Mlčák.

Tím, že se do soutěže zájemce zapojí, nic neztratí. Naopak jen získá, už třeba jen radu, zkušenost. Tak dejte vědět o svém podnikatelském nápadu.

Garantem programu Jihoczech s podtitulem soutěž nejen pro startupy se stal Jihočeský kraj. Konkrétní termíny, harmonogram a zároveň ceny, které budou udělovány, naleznete na webu Jihoczech.

Partnery projektu jsou: Československá obchodní banka, a.s., pobočka České Budějovice; Moore Stephens s.r.o.; CzechInvest, regionální kancelář pro Jihočeský kraj; Jihočeská hospodářská komora, Jaip, o.p.s.; Technologické centrum Písek, s.r.o.; Business for Breakfest Česká republika, s.r.o., a  mediálním partnerem je rádio Kiss.

Štítky Jihoczech, soutěž, Jihočeský vědeckotechnický park

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.