pondělí 15. srpna 2022 Hana

Silný vítr lámal stromy, opřel se i do Tatry

Výstraha, kterou vydali meteorologové, se vyplnila. Silný vítr lámal stromy, uvolňoval plechy ze střech a opřel se i do Tatry. Hasiči zasahovali zhruba u 90 událostí. Nejhorší situace byla na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Táborsku.

K nehodě Tatry vyjížděli hasiči společně s policisty včera odpoledne do Písku. Tatra ležela mimo silnici převrácená na boku. Na místo přijeli i zdravotníci, kteří ošetřili jednu zraněnou osobu. „Písecká jednotka zajistila havarovanou Tatru protipožárním opatřením a zkontrolovala možný únik provozních kapalin. Hasiči zjistili, že do půdy okolo ležící Tatry vytekla z nádrže nafta. Přes operační středisko hasičů byl informován příslušný pracovník životního odboru Městského úřadu Písek, který se k nehodě osobně dostavil,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hasiči auto bylo po několika hodinách vyprostili. Kontaminovanou zeminu bude odbagrovávat specializovaná firma.

I když nešlo o velký orkán, hasiči měli plné ruce práce. Jednotky odklízely stromy popadané na silnice a železnice. „V několika případech pak upevňovaly uvolněné plechy na střechách, jako například na základní škole v obci Novosedly nad Nežárkou, na mateřské škole v Růžové ulici v Jindřichově Hradci či na domech v Nerudově ulici v Českých Budějovicích.“ dodala Matějů

Foto hzsjck.cz

Štítky vítr, stromy, střecha, zásah, hasiči, nehoda

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.