Počasí dnes-1,2 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Počasí jako na houpačce, o víkendu bude foukat, sněžit i pršet. V týdnu se oteplí až na 11 stupňů Celsia

Autoři | Foto Pixabay.com

Přes Česko bude ve čtvrtek přecházet teplá fronta, na víkend se pak zas slabě ochladí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v sobotu od jednoho do pěti stupňů Celsia a v neděli se teploty dostanou o stupeň výš. Na horách očekávají meteorologové místy sněhové přeháňky, ve vyšších polohách mohou počítat s námrazou. V nižších polohách bude pršet. Foukat bude vítr s nárazy kolem 55 kilometrů v hodině. V příštím týdnu se ale oteplí a nejvyšší denní teploty se vyšplhají až na 11 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Dnes ovlivní počasí u nás teplá fronta, která bude jen zvolna postupovat od západu. Srážky na ní čekáme zejména v severní polovině území, většinou půjde o déšť, na severu a také východě (kam dorazí až později večer), by se mělo jednat od vyšších poloh o sněžení," uvedl dnes ČHMÚ na svém facebookovém profilu. Dnešní nejvyšší teploty budou budou pro toto období nadnormální, mimo hory většinou mezi třemi až sedmi stupni Celsia, chladněji bude na severu, východě a také na Českomoravské vrchovině.

V pátek bude přes Česko přecházet studená fronta, bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, sněžit bude nejdříve jen v nejvyšších polohách hor, s ochlazením se bude hranice sněžení postupně snižovat. Foukat bude mírný jihozápadní vítr, v Čechách později večer zesílí na čerstvý místy s nárazy kolem 55 kilometry v hodině. Částečně slábnout by měl vítr v sobotu večer.

V sobotu přes den bude oblačnost proměnlivá, místy sněhové a dešťové přeháňky budou odpoledne ustávat. Sobotní nejnižší noční teploty se budou pohybovat od dvou do minus dvou stupňů Celsia, nejvyšší denní teploty od jednoho do pěti stupňů. Sněžit bude ojediněle i v neděli, zejména na horách, v polohách pod 500 metru nad mořem budou srážky smíšené nebo dešťové. Odpoledne se hranice sněžení posune na 800 metru nad mořem. Opět bude foukat vítr místy s nárazy kolem 55 kilometrů v hodině. Po víkendu se začne oteplovat, v pondělí vystoupají teploty k sedmi stupňům, postupem týdne se budou teploty pohybovat od šesti do 11 stupňů Celsia.

Ohodnoť článek

Štítky předpověď, počasí, únor, meteorologové, sněžení, déšť, oteplení, Česká republika, ČHMÚ, stupeň Celsia, Česko, Český hydrometeorologický ústav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Počasí jako na houpačce, o víkendu bude foukat, sněžit i pršet. V týdnu se oteplí až na 11 stupňů Celsia  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.