pondělí 26. září 2022 Andrea

Českobudějovicko

Jihočeský kraj získal první tři lékaře na základě dotačního programu

Jihočeský kraj získal první tři lékaře na základě dotačního programu, který má motivovat zdravotníky, aby v regionu pracovali. Další tři lékaři v nejbližší době podepíšou smlouvy. Do konce roku by tak v kraji mohlo být deset nových lékařů....

Dynamo pěti góly srazilo Chomutov a slaví postup

Po utkání s Olomoucí čekal Dynamo v týdnu, který předchází reprezentační přestávce, zápas 2. kola MOL Cupu v Chomutově. Cílem bylo spravit si po lize chuť a to se Jihočechům povedlo. Divizní celek porazili 5:0 a postupují dál.

Za loupežné přepadení hrozí muži z Jindřichohradecka až deset let vězení

Až deset let vězení hrozí dvaadvacetiletému muži z Jindřichohradecka, kterého policie stíhá za loupežné přepadení. K němu mělo dojít v Českých Budějovicích, kde stíhaný přepadl jiného muže uhodil ho do hlavy a sebral mu tašku s věcmi.

Malé modulární reaktory jsou cestou k energetické nezávislosti. První vznikne v areálu Temelína

V areálu Jaderné elektrárny Temelín by měl kolem roku 2032 vzniknout malý modulární reaktor. Unikátní projekt připravuje Jihočeský kraj ve spolupráci se společností ČEZ. Zástupci obou subjektů dnes podepsali smlouvu o vzniku společnosti South...

Lávka přes nádraží by měla v Českých Budějovicích zůstat

Je důležitou spojkou mezi východní částí Českých Budějovic a zbytkem města. Lávku přes nádraží využívají cyklisté i chodci. I proto je předmětem diskusí při plánování podjezdu. Zástupci radnice i krajského úřadu tvrdí, že by se měla zachovat.

Jan Žižka se objevil na trafostanici v Táboře

Společnost EG.D nechala vyzdobit trafostanice v Táboře. Na jedné z nich je vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Důvodem pro zkrášlení těchto staveb jsou mimo jiné vandalové. Streetart využívá energetická firma od roku 2015.

Spokojený Pech: Těžkého losu na začátek jsem se obával, devět bodů je super

Českobudějovičtí hokejisté zvládli skvěle vstup do nové sezony, neboť vyhráli všechny tři zápasy. Šesti kanadskými body se na tom podílel i útočník Lukáš Pech, jenž včera gólem a dvěma asistencemi pomohl Motoru k výhře 6:3 nad Litvínovem. Zkušený...

Zloděj odnesl z oblíbené kavárny v centru Budějc sudy s pivem

V centru Českých Budějovic někdo vykradl oblíbenou kavárnu u soutoku řek Malše a Vltava. Odnesl si několik sudů s pivem a plechovky s nealkoholickými nápoji. Místem prochází denně hodně lidí, a tak policie hledá svědky.

Motor porazil Litvínov a jede dál na vítězné vlně

Motor v předehrávce 4. kola hostil Litvínov, který porazil vysoko 6:3. Dvěma brankami se na vítězství podílel Milan Gulaš, jenž měl několikrát na hokejce hattrick, ale ten se mu vstřelit nepodařilo. První gól v sezoně si připsal rovněž čerstvý...

Policisté hledali dvě dívky, které společně utekly z dětského domova v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Od nedělního poledne o sobě nepodaly žádnou zprávu. V úterý večer policisté informovali, že se dívky našly.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.