sobota 22. února 2020 Petr

Českobudějovicko

Slibná kariéra mladé golfistky Vítů pokračuje

Gabriela Roberta Vítů, čtrnáctiletá golfistka z jihu Čech, pokračuje ve slibně rozjeté kariéře a sbírá další úspěchy. Jezdí i na turnaje dospělých a mnohem vyzrálejší sokyně dokáže porážet.

Jihočeský vědeckotechnický park pokračuje v inovativních řešeních

Naposledy jsme informovali o Jihočeském vědeckotechnickém parku v souvislosti s jeho otevřením v listopadu 2014. Dnes přinášíme rozhovor s ředitelem JVTP Františkem Mlčákem.

Cyklista nepřežil střet s nákladním automobilem, jde o šestadvacátou oběť

Šestadvacátou oběť si dnes odpoledne vyžádala jedna z jihočeských cest. Na silnici II/155 mezi Ledenicemi a Borovany se střetl nákladní automobil s cyklistou. Ten zraněním podlehl.

Masné krámy FEST přinese do centra Budějc živou hudbu, soutěže a další zábavu

Českobudějovická restaurace Masné krámy připravuje první ročník akce nazvané „Masné krámy FEST“. Z toho důvodu budou od pátku 26. června do neděle 28. června v blízkosti restaurace uzavřeny části ulic Krajinská a Hroznová.

Ostatní jim mohou závidět. Na některých školách začaly prázdniny už dnes

Ačkoliv školní rok končí oficiálně až příští týden v úterý, na některých školách už děti dostaly vysvědčení dnes. Důvod? V první řadě plánované rekonstrukce. Výjimkou nebyly ani Budějce.

Mimoni zamířili na filmová plátna. Dozvíte se, proč slouží padouchovi

Ode dneška jsou v multikině CineStar další dvě novinky. A milovníci Mimoňů už zamířili do kin, protože právě tyhle žluté postavičky již můžete vidět na plátně. Další novinkou je pak příběh o dámě, jež se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou...

Kornhaus, Zeughaus, Salzhaus. Solnice měla v historii mnoho podob

Ke čtvrtku už neodmyslitelně patří Drbna historička. V dalším díle se historik Jan Schinko věnuje Solnici a Piaristickému náměstí. Ta byla vystavěna už v roce 1531, od té doby svou tvář však několikrát změnila. Nehledě na to, že skrývá i zajímavé...

LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice v sobotu zabojuje o postup do ligy

Již tuto sobotu svedou nejlepší jihočeské tenisové celky souboj o postup do druhé ligy. Fanoušci tenisu se mohou těšit na souboj dosud neporažených družstev LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice a LTC Tábor 1903.

VIDEO: Bouřlivý mítink k protipovodňovým opatřením na Malši

Včerejší podvečer patřil na pravém břehu Malše diskusi k protipovodňovým opatřením, které začne město od září budovat ve třech etapách. Jejím organizátorem byla iniciativa Zachraňme Malák, která bojuje za zastavení těchto plánů. Mezi občany v...

Úchvatná show Máša a medvěd na ledě navštíví České Budějovice

V zimě čeká České Budějovice a další čtyři česká města výjimečný zážitek. V sobotu 28. listopadu se v Budvar Aréně představí velkolepá rodinná show Máša a medvěd na ledě. Je to jedinečný projekt, který vzniká v česko-slovenské spolupráci a za cíl...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.