Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Putujte lehce po Zlaté stezce. Dálková trasa pro pěší turistiku láká

PR článek

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, které přinášela. I dnes se můžete vydat po stopách historických obchodních cest seznámit se s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi „Zelené střechy Evropy“.

Nově vyznačené turistické trasy Zlaté stezky o celkové délce 631 kilometrů vznikly v rámci projektu Interreg a navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami.

Zlatá stezka vede Českým lesem a Šumavou, z Chodové Plané až do jihočeského Strážného. Trasy jsou vyznačeny po stezkách Klubu českých turistů a jsou vybaveny logem stezky, informačními tabulemi a odpočinkovými místy.

Využijte také internetové stránky www.zlatoustezkou.cz nebo www.goldsteig-wandern.de, kde najdete popis všech tras a zajímavostí Zlaté stezky.

Zlatá stezka využívá značené cesty Klubu českých turistů označené logem velkého oranžového S a byla k ní vydána i celá řada turistických materiálů, kompletní souhrnná mapa, mapy jednotlivých etap i podrobný etapový průvodce. Tak si zajděte do nejbližšího infocentra v Plzeňském nebo Jihočeském kraji, zabalte batoh, vezměte dobré boty a vydejte se za zážitky.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky Zlatá stezka, Jihočeská centrála cestovního ruchu, jižní Čechy, Evropa, Česko, Klub českých turistů, Bavorsko, Šumava, Český les, Strážný

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.