neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Cizinec pistolí ohrožoval skupinu mužů, zásahovka ho zpacifikovala a převezla do policejní cely

Kriminalisté z Českého Krumlova řeší cizince, který dnes nad ránem ohrožoval zbraní skupinu mužů. Německy mluvící muž vystřelil z pistole před bowlingem v Horní Plané. Zásahová jednotka cizince zadržela. Zbraň se ale najít nepodařilo. Při útěku ji zahodil neznámo kam.

Cizinec se v Horní Plané pohyboval dnes kolem třetí hodiny ráno. Pistolí ohrožoval několik osob a také několikrát z pistole, pravděpodobně do vzduchu, vystřelil. Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek, které zjistily, že muž vystřelil z pistole před bowlingem a pak pistolí ohrožoval skupinu mužů na sídlišti. 

„Odejít měl směrem k vlakovému nádraží. Policisté následně muže vypátrali v karavanu, kde měl přebývat. Samotný zákrok poté provedli příslušníci jihočeské zásahové jednotky a muže zadrželi. Jeho zadržení se obešlo bez zranění, pistoli měl ale někde při svém pohybu městem zahodit,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner

Cizinec následně putoval do policejní cely. Policisté ale stále pátrají po zbrani. „V této souvislosti přivítámé od občanů jakékoliv informace k tomuto případu či k nálezu zbraně na lince 158,“ dodal mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky střelba, zbraň, Českokrumlovsko, zásahovka, policejní cela

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.