pátek 3. dubna 2020 Richard

Třeboň bude rozvážet nákup lidem v karanténě. V Budějcích pomůže seniorům nadační fond

, aktualizováno 11. března 2020, 21:22

Lidé v Třeboni, kteří skončili kvůli šířícímu se viru COVID-19 v karanténě, mohou využívat novou službu města. To se totiž rozhodlo pomoct jim překonat karanténní období a zavedlo dovážku potravin. Objednaný nákup doručí lidem městská policie.

Služba je určena pro lidi, kteří musí být kvůli koronaviru COVID-19 v karanténě a nemají nikoho, kdo by jim mohl nákup potravin zajistit. „Tito lidé se mohou obrátit na naši městskou policii. Na uvedeném telefonním čísle si objednají nákup základních potravin do maximální částky 500 korun za jeden nákup a den. Strážníci přijmou požadavky, z přidělených prostředků zajistí nákup a přivezou až před dveře žadatele,“ popsal starosta města Jan Váňa.

Nákup město uhradí ze svého rozpočtu a po ukončení karantény ji objednavatel uhradí zpět městu. Služba bude lidem k dispozici od 8 do 18 hodin na telefonu 384 724 271. 

„Samozřejmě nemáme s ohledem na ochranu osobních údajů kontakty na ty osoby, kterých se to týká. Výzvu jsme dali na webové stránky města, městskou facebookovou stránku, a hlavně jsme oslovili praktické lékaře, kteří mají tyto osoby ve své evidenci a požádali je, aby jim tuto možnost sdělili. Nechceme nikterak šířit paniku, té je již mezi lidmi dost. Chceme jen ulehčit situaci těm, kteří se dostanou do problémů spojených s omezením kvůli karanténě," vysvětlil starosta.

Koronavirus si v Česku vyžádal další mimořádná opatření. Po dnešním jednání ministerstvo zdravotnictví s účinností od úterní šesté hodiny večerní zakazuje kulturní a sportovní akce nad sto osob, zavírají se od středy také všechny základní, střední...

K podobnému kroku se uchýlily také České Budějovice. Akci zajišťuje Nadační fond Jihočeské naděje. Lidem nad 60 let budou organizátoři a dobrovolníci rozvážet nákupy přímo do domu. Cílem je, aby senioři v následujících dnech zbytečně nevycházeli ven a chránili se před nebezpečnou nákazou.

Telefonní linka:  722 233 500, 721 015 340
Objednávky potravin: PO – NE od 08:00 do 15:00
Závoz potravin: PO – NE od 12:00 do 19:00
Objednávky se vztahují na omezený sortiment potravin

„Koncem března měla v krajském městě, pod hlavičkou našeho nadačního fondu, proběhnout dnes již tradiční TalentAkademie pro nadané studenty. Vzhledem k nařízení vlády České republiky jsme se rozhodli tuto akci zrušit. Peníze, které tímto krokem ušetříme, chceme investovat do skupiny obyvatel, která teď potřebuje největší pomoc. Nejrizikovější skupinou obyvatel v souvislosti se šířením koronaviru jsou právě senioři. Cílem celé této myšlenky je ochrana zdraví našich seniorů, aby v tomto rizikovém období, pokud možno nevycházeli. Šíření viru zabránit nedokážeme, to, co teď hraje největší roli, je čas a počet lidí kteří se nakazí,“ vysvětluje smysl celé akce zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje a zastupitel krajského města Martin Kuba.

Nadační fond Jihočeské naděje proto spustil krizovou telefonní linku, na které si českobudějovičtí senioři starší 60ti let mohou objednat nákup základních potravin a kurýr jim nákup doručí přímo do domu. Telefonní linka bude v provozu od zítřejšího rána. „Jde skutečně o krizovou preventivní akci, která může snížit počet nakažených a zpomalit šíření viru. Rádi bychom proto touto cestou oslovili i další dobrovolníky, kteří by se k nám chtěli připojit,“ doplňuje Kuba.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Štítky koronavirus, karanténa, Třeboň, nákup, městská poicie, České Budějovice, Nadační fond Jihočeské naděje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.