úterý 24. května 2022 Jana

Písecko

Bazén v Písku bude dražší. Navýšení ceny zastupitelstvo schválilo, referendum neprošlo

Písečtí zastupitelé opět řešili budoucnost nového bazénu, který má vzniknout pod lesnickou školou. Jeho cena se zvýšila ve srovnání s dva roky starým odhadem o zhruba 100 milionů korun. Navýšení se schválilo, navrhované referendum dostatečnou...

Bagrista najel do muže, který si stěžoval na jeho tempo. Událost museli řešit kriminalisté

Konflikt na staveništi museli řešit písečtí policisté. Zadavatel výkopových prací si stěžoval na bagristu, se kterým se následně pohádal. Bagrista měl obavy, že nedostane zaplaceno a začal ničit to, co již udělal. Nakonec měl do muže najet.

Na březích Vltavy vzniká jeden z největších obloukových mostů v Česku

Správa železnic začala na začátku roku na břehu Vltavy nedaleko Červené nad Vltavou stavět nový železobetonový most přes Orlík. Ten nahradí stávající ocelový most z roku 1889, který je podle SŽ v nevyhovujícím stavu. Nový most bude jeden z...

Muzeum romské kultury prodloužilo lhůtu pro podání nabídek na demolici vepřína v Letech

Muzeum romské kultury v Brně prodloužilo z dneška do 20. dubna lhůtu pro podání nabídek na demolici vepřína v Letech na Písecku, kde vybuduje Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách, řekla mluvčí muzea Karolina Spielmannová. Důvodem byly...

V Písku přivítají jaro na kamenném mostě

Jako každý rok i letos se v sobotu 16. dubna sejdou stovky lidí u Kamenného mostu v Písku, aby po dlouhé zimě přivítali jaro a užili si den plný hudby, tance, dobrot a dobré zábavy.

Policie našla v Orlíku tělo. Jde o pohřešovaného muže

Písečtí policisté zasahují u přehrady Orlík, kde nalezli lidské tělo. Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera se jedná o muže, který byl pohřešovaný od prosince loňského roku. Případ policie vyšetřuje jako sebevraždu.

Písek by mohl mít nové venkovní basketbalové hřiště

V Písku by mohlo vzniknout nové basketbalové hřiště. Podle vedení města radnici kontaktovala Česká basketbalové asociace, která by chtěla s projektem pomoci. Sportoviště by se mohlo objevit na okraji sídliště Jih.

Sochy z písku na břehu řeky Otavy letos představí partnerská města

V polovině května se v Písku uskuteční vernisáž výstav soch, které se pravidelně objevují na břehu řeky Otavy v centru města. Díla z písku tentorkát připomenou partnerská města. Jejich autoři se pustí do práce na přelomu dubna a května.

Chata Živec z filmu o Homolkových má nového nájemce. Zachová penzion i restauraci

Na druhý pokus se městu Písek podařilo najít nájemce pro chatu Živec. V domě, který se nachází nedaleko rozhledny Jarník, zůstanou penzion i restaurace. Soutěže se zúčastnilo šest uchazečů, vítěz bude mít smlouvu na pět let.

Při požáru bytu v Písku zemřel člověk, tělo našli hasiči

Lidské tělo našli dnes dopoledne jihočeští hasiči při požáru bytu v Písku. Starší muž se pravděpodobně nadýchal kouře. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, které mají na starosti hasiči a policisté.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.