neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Prachaticko

Mladík ve Vimperku srazil chodkyni. Hrozí mu až pět let vězení

Až pět let vězení hrozí teprve devatenáctiletému mladíkovi z Prachaticka, který na konci minulého roku srazil na přechodu ve Vimperku ženu. Místo toho, aby přivolal záchranáře a ženě pomohl, ale od nehody ujel.

Silné nárazy větru poškodily vánoční strom, který zdobil náměstí v Netolicích

Na Tři krále zmizely stromky nejen z většiny domácností, ale i z netolického náměstí. Vítr totiž poškodil kořeny. Vedení města společně s odborem životního prostředí proto svolalo mimořádnou schůzi, kde rozhodli o pokácení.

Kamiony blokují zasněženou vozovku na Prachaticku

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici 141 u Libínského Sedla na Prachaticku. Na vozovce tam leží sníh a silničáři úsek solí. Řidiči musejí být velmi obezřetní i na některých místech na Českokrumlovsku, kde se tvoří námraza.

Policie zná totožnost muže zavražděného u Nové Pece. K identifikaci pomohl kyčelní implantát

Jihočeští kriminalisté znají totožnost zavražděného muže, kterého nalezli turisté v lese u Nové Pece. K identifikaci pomohl kyčelní implantát. Na případu nyní kriminalisté spolupracují s německými kolegy.

V šumavském silvestrovském vlaku jeli Masaryk, Lada i pionýři

Neznalí cestující dnes ve vlaku z Vimperka na Kubovu Huť na Prachaticku mohli váhat, v jakém se nacházejí století. Pokud totiž měli štěstí, mohli si k nim přisednout třeba Tomáš Garrigue Masaryk, Josef Lada, pionýři, nebo klidně i čert. Letos...

Prachatický hasič obdržel ocenění za záchranu života na dovolené

Rodina vás většinou nechválí, když si svou práci "taháte domů“. Ale na Ladislava Krále z Prachatic může být pyšná. Ladislav je profesionální hasič, který denně zachraňuje lidi a jejich majetek. A udělal to i ve svém volném čase, na dovolené v...

Řidič Rikshi narazil na Prachaticku do stromu. Nehodu nepřežil

K tragické dopravní nehodě došlo dnes po poledni na Prachaticku. Řidič tříkolky Shanyang Riksha narazil do stromu a na místě zemřel. Dopravu řídí policisté kyvadlově.

Po půl roce začne opět provoz na železnici Vimperk - Lipka

V neděli 9. prosince začnou po půl roce opět jezdit vlaky mezi stanicemi Vimperk a Lipka na Prachaticku. Důvodem uzavírky bylo zpevnění svahu, v němž trať vedla. Úprava přibližně 200 metrů dlouhého úseku stála 117 milionů korun bez daně.

Muž nalezený u Schwarzenberského kanálu byl zavražděn. Policie žádá o pomoc veřejnost

Muž, jehož tělo našli v neděli turisté u Schwarzenberského plavebního kanálu, byl zavražděn. Prokázala to nařízená soudní pitva. Totožnost oběti ale policisté stále neznají a žádájí o pomoc veřejnost.

HLEDÁME PÁNÍČKA: Tři koťata Nebojsa, Vykulka a Mouriňák hledají akutně nový domov

Nový domov tentokrát hledá kočka s koťaty, kterou někdo evidentně vyhodil. Je zvyklá na lidi a vyhledává pohlazení. Koťátka jsou narozená letos v červnu. Všichni zatím zůstávají v zahrádkářské kolonii, kam se o ně jezdí pracovníci útulku Kočky...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.