středa 30. září 2020 Jeroným

Na Prachaticku ve středu skončí povinné nošení roušek

Bezpečnostní rada Jihočeského kraje dnes rozhodla, že na Prachaticku od středy zruší povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách. Nově nebudou muset mít lidé roušky ani na úřadech na území celého kraje. Bezpečnostní rada však doporučuje, aby lidé nadále měli roušky ve zdravotnických zařízeních. Informaci dne řekla ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Od konce července museli lidé v kraji nosit roušky v nemocnicích, domovech pro seniory a na úřadech. Na Prachaticku pak tato povinnost platila pro všechny vnitřní prostory kvůli ohnisku koronaviru ve firmě Intica System. „Nyní se situace zlepšila. V současnosti máme v kraji 140 případů koronaviru, což znamená 21,8 pacientů na 100 tisíc obyvatel. Domníváme se proto, že můžeme povinné nošení roušek zrušit,“ uvedla Kotrbová.

Bezpečnostní rada doporučuje, aby však zdravotnická zařízení v kraji požadovala nošení ochrany úst. „Ale je to jen doporučení a záleží na každém, jak si pravidla nastaví a zda ve svých prostorách bude roušky vyžadovat,“ uvedla Kotrbová.

Hygienici budou v tomto týdnu opětovně testovat klienty a zaměstnance domova pro seniory v Prachaticích, kde byla nakažená jedna žena. Dále plánují i kontrolní odběry v ubytovně, v níž žijí zahraniční pracovníci firmy Intica Systems. Právě v tomto zařízení před čtyřmi týdny hygienici zjistili dvě desítky nakažených.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, koronavirus, správa, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.