pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Strakonice za 60 milionů korun předělají Mírovou ulici. Vybudují bezbariérovou trasu

Strakonice vybudují bezbariérovou trasu od domova pro seniory ke kulturnímu domu v Mírové ulici. Město tak chce zlepšit bezpečnost provozu podél frekventované silnice a mít lepší přechody pro chodce. Zakázku získala firma Znakon, za 60,3 milionu Kč. Práce začnou ještě letos, skončit by měly příští rok v červenci. Náklady hradí město, ze Státního fondu dopravní infrastruktury získalo dotaci šest milionů.

Na silnici je teď řada výtluků. Nově podél ní vznikne chodník dlouhý 1237 metrů, bezbariérový. Firma také plochu odvodní. „Objemem prací se jedná o generální rekonstrukci Mírové ulice, jejíž historie se začala psát na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století," uvedl v tiskové zprávě místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost).

Firma vybuduje i malou okružní křižovatku na spojnici ulic Máchova - Mírová. V lokalitě přibude i 15 parkovacích míst. „Je to hustě obydlená oblast, která je určená k nové zástavbě. Plánují se tam stavět obytné domy. A jsou tam školy, stěhují se tam mladé rodiny," řekla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Strakonice, kde žije asi 23 tisíc lidí, mají letos schodkový rozpočet s příjmy 554,7 milionu korun a výdaji 634,3 milionu. Schodek 79,6 milionu pokryje radnice z peněz minulých let, stejně jako splátky úvěrů, které jsou letos 19,7 milionu korun.

Město letos čeká propad daňových příjmů kvůli koronaviru 48,6 milionu korun. Snížilo výdaje o 22,7 milionu. Uspoří na provozních nákladech, nižší bude příspěvek městskému kulturnímu středisku, některé investice radnice přesune do dalších let.

Autoři | Foto Pavel Kacerovský

Štítky ČR, správa, stavby, Strakonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.