úterý 9. března 2021 Františka

Strakonice chtějí zmodernizovat sídliště v Mlýnské ulici

Strakonice chtějí zmodernizovat a opravit sídliště v Mlýnské ulici. Obyvatelé si dlouhodobě stěžovali na zanedbané prostředí. Náklady budou téměř 22 milionů korun, z toho chce město získat dotaci šest milionů ze Státního fondu podpory investic. Žádost o dotaci by měli v listopadu projednat zastupitelé. Radnice chce opravit i inženýrské sítě, kde částku odhadla na sedm milionů korun.

Problémy v Mlýnské ulici řeší vedení města od roku 2018, s obyvateli dvakrát projednalo obnovu. Cílem je zvýšit kvalitu života. Město upraví zpevněné plochy, jako jsou komunikace, parkoviště, chodníky. „Součástí bude i oprava schodišť a vstupů do jednotlivých panelových domů," uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková. Na sídlišti budou polozapuštěné kontejnery, město zmodernizuje osvětlení, obnoví dětské hřiště, doplní i nové lavičky a odpadkové koše.

Strakonice, které mají asi 23.000 obyvatel, mají letos schodkový rozpočet s příjmy 554,7 milionu korun a výdaji 634,3 milionu. Schodek 79,6 milionu pokryje radnice z peněz z minulých let, stejně jako splátky úvěrů, které jsou letos 19,7 milionu korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Suisant7, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Štítky ČR, správa, Strakonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.