středa 11. prosince 2019 Dana

U Veselí nad Lužnicí se srazil vlak s kravami. Strojvedoucí je kvůli mlze neviděl

Provoz na trati Veselí nad Lužnicí - České Budějovice byl dnes ráno omezený. Srazil se tam nákladní vlak se šesti kravami. Podle policie nemohl strojvedoucí zvířata vidět kvůli husté mlze.

Nehoda se stala dnes ve 4:15 na železniční trati České Budějovice – Veselí nad Lužnicí, konktrétně mezi zastávkami Horusice a Veselí nad Lužnicí – zastávka. „Po příjezdu na místo policisté zjistili, že do kolejiště se dostalo několik jalovic z blízké zemědělské farmy a vzhledem k noční době a velmi husté mlze je nemohl strojvedoucí nákladní vlakové soupravy vidět a včas zareagovat," popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Na místě bylo usmrceno pět krav a další jalovici s těžkým zraněním musel přivolaný veterinární lékař uspat. V rámci šetření předali uvedení policisté, získané informace pracovníkům Drážní inspekce a Správy železničních a dopravních cest. „Kolem události se teď projíždělo sníženou rychlostí. Před 7:00 začaly odklízecí práce," řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová.

Omezení provozu na trati trvalo do 10 hodin, pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová přeprava. Škodu na dobytku vyčíslil majitel na 10 tisíc korun podobně velká škoda je na vlaku.

Foto Pixabay.com

Štítky ČR, nehoda, železnice, Veselí nad Lužnicí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.