neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Dobrý anděl dnes odešle peníze do potřebných rodin, jednou z nich je i rodina z Táborska

Nadace Dobrý anděl podporuje rodiny s dětmi, ve kterých se objevila vážná nemoc. Během dnešního dne, již po sté, odešle vybrané finanční prostředky. V Jihočeském kraji Dobří andělé pomohli 469 rodinám s dětmi. Jednou z nich je i rodina paní Markéty z Tučap na Táborsku.

Paní Markéta s manželem Martinem vychovávají osmnáctiletou Emílii a třináctiletého Jakuba. V říjnu roku 2018 paní Markétě lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Léčbu absolvuje na onkologii v českobudějovické nemocnici. Nejdříve podstoupila operaci, následně chemoterapii, další operaci a nyní u ní probíhá biologická a hormonální léčba. 

Vlivem vážného zdravotního stavu přestala paní Markéta docházet do svého zaměstnání. Rodinný rozpočet proto pomáhají částečně dorovnat i Dobří andělé. „Díky pravidelným příspěvkům naše děti nepocítily absenci jednoho platu v rodině a mohly se v klidu věnovat svým zálibám a studiu. Jakub je od září členem atletického klubu Veselí nad Lužnicí, kde se věnuje především běhu na krátké trati, dcera Emilie s úspěchem absolvovala autoškolu a další řidičský průkaz v rodině žijící na venkově, je velké plus. Za celou naši rodinu patří Dobrým andělům naše poděkování. Vážnou nemoc provází samozřejmě i psychická zátěž. Jsme vděčni, že máme díky dárcům o jednu starost méně,“ reagovala na finanční pomoc paní Markéta.

Dobrý anděl veškeré dary vybrané v jednom měsíci rozděluje vždy první pracovní den následujícího měsíce potřebným rodinám. Každý měsíc tak začínají opět od nuly. „Nadace po celou dobu odevzdává příspěvky dárců do posledního haléře. Měsíčně přijme v průměru 107 nových rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s rakovinou či jiným vážným onemocněním,“ uvedla Šárka Procházková, ředitelka Dobrého anděla. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Dobrý anděl

Štítky Dobrý anděl, nadace, pomoc, vážná nemoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.