neděle 1. srpna 2021 Oskar

Bowie miluje pohyb a je rád centrem dění. Najde nové páníčky?

Stejně jako minulý týden i tentokrát pro vás máme jednoho psího svěřence táborského útulku, který je připraven vyrazit do nového domova. Seznamte se s Bowiem, zhruba ročním pejskem, kterému v útulku ze srandy přezdívají „nejchudší pes“.

Bowie je zhruba roční sebevědomý, odvážný, houževnatý a veselý pes, který miluje život, pohyb, pozornost a je rád centrem dění. Nebojí se výzev ani překážek. Umí si jít za svým cílem naplno, teď a tedy. Má prostě teriéří tah na branku.

Rád spolupracuje s člověkem, ale jednotná představa o plánu je důležitá, pro vzájemnou pohodu. Chodí suprově na vodítku, přiběhne na zavolání a celkově základní povely zvládá hravě a rád. Z počátku bývá citlivý vůči změnám a nečekané manipulaci. Potřebuje klidný, sebejistý a v případě potřeby trpělivý přístup.

Máte-li o Bowieho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Bowie bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Na e-mail vám z útulku odpoví, zavolají a domluvíte si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Bowiemu s úsměvem na rtech v útulku přezdívají "nejchudší pes". „Prozatím si myslí, že všechny věci jsou jeho a trvá na svém vlastnictví, a to i přes opakované výzvy z naší strany, tedy nemá nic a vše budeme trénovat časem. Musí se obejít bez hraček a dalších útulkových benefitů. Důležité je slůvko zatím,“ vysvětluje Zdenka Fürst z táborského útulku.

Pejsek je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou jeho adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově. Bowie se stravuje granulkami jaterní diety. Nijak ho to ale nelimituje, má své granulky moc rád a bere je i jako pamlsky.

Jaký hledá domov?

Bowie hledá velmi zkušené páníčky, kterým jejich srdce bijí pro teriéří dynamičnost i pro výkyvy jejich nálady. Páníčky, kteří budou chodit do psí školy i na dlouhé procházky, kteří se nezaleknou těžkých začátků, ale budou se těšit na výsledky své práce s Bowiem. Nehodí se k dětem, vztah k jiným pejskům či dalším zvířátkům nemáme ozkoušen. Troufneme si však odhadnout, že vyrovnaná fenečka by mu mohla být dobrou společnicí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Radek Havlíček, Útulek Tábor

Štítky hledáme páníčka, Tábor, útulek, Bowie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.