úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

V Táboře používají při opravě domů materiál, který čistí vzduch

Omítku, která pomáhá rozkládat nevhodné sloučeniny obsažené ve vzduchu, umístila městská firmy Bytes na bytový dům v Táboře. Materiál má takzvaný fotokatalytický efekt. Používat se bude i při dalších opravách.

Bytový dům v táborské Nedbalově ulici se pyšní novinkou, ke které došlo při zateplení objektu. „Dům byl opatřen omítkou s takzvaným fotokatalytickým efektem, která reaguje se slunečním zářením a svou funkcí pomáhá rozkládat nevhodné sloučeniny obsažené ve vzduchu. Dům, respektive jeho omítka tedy napomáhá zkvalitnění ovzduší v okolí domu,“ informoval muvčí města Luboš Dvořák.

Při opravě objektu v Nedbalově ulici se odstranila původní izolace boční stěny a na všech vnějších stranách domu je nový izolant. Při investici došlo také k izolaci půdy. „Na domu aktuálně pokračuje finalizace povrchů na straně zahrady, následně firma opracuje spodní partie domu, které získají obklad na soklové části. Na závěr dojde k výměně oplocení přilehlého pozemku, do kterého bude nově vsazena branka pro lepší přístup k Jordánu přímo ze zahrady,“ vysvětlil stavební technik společnosti Bytes Tomáš Ebert. Investice vyšla na necelé tři miliony korun s daní. 

Stejný materiál chce město použít také na bytovém domě v ulici Politických vězňů. Práce se tam chystají na příští rok.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Tábor

Štítky tábor, bytes, byty, oprava, investice, omítka, vzduch, ovzduší

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.