pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Tábor v příštím roce dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů

Tábor v květnu dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů korun. Stavba trvala více než dva roky a jde o jednu z největších investic v historii Tábora. Objekt bude mít kapacitu sedm desítek lůžek, první klienti by mohli začít domov využívat od podzimu příštího roku. Řekl to starosta města Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

„Když vezmeme bagrování Jordánu za půl miliardy korun, což bylo převážně z evropských peněz, tak domov pro seniory nás bude stát i s více pracemi 250 milionů korun, ale platíme jej z našich prostředků. Je to tedy druhá největší investice v historii města,“ řekl starosta města Štěpán Pavlík. Na domov pro seniory si město bralo úvěr, který splácí.

Podle Pavlíka jde o projekt, který aktuálně reaguje na poptávku. „Populace stárne, zájemců o tuto službu je skutečně hodně a míst stále není dostatek. Proto například jednáme i se soukromými investory, kteří by byli ochotni podobný domov postavit,“ uvedl táborský starosta.

„Vzniká takový zdravotnický kampus“

Domov pro seniory navazuje na G centrum, které ve městě poskytuje sociální služby a domov důchodců. V nově postaveném objektu budou například i lůžka pro pacienty s Alzheimerovou chorobou.

„Oba objekty jsou blízko sebe a vzniká takový zdravotnický kampus, kde navíc budou například zubařské ordinace a především táborská nemocnice. V novém domově navíc bude mimo jiné například i prádelna pro G centrum,“ uvedl Pavlík.

Město chce podle starosty v nejbližších měsících zahájit další významné akce. Jednou z nich je například projekt stavby parkovacího domu v místě bývalé synagogy. Plánuje také novou obytnou čtvrť Dvorce v areálu bývalých Žižkových kasáren.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, sociální, stavby, Tábor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.