pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Slavia získala Ichu z Táborska, opačným směrem míří Daniel Kosek

Devatenáctiletý odchovanec Táborska Marek Icha posílí Slavii Praha. Záložník má na svém kontě téměř 30 startů ve druhé nejvyšší soutěži a je členem mládežnické reprezentace do 20 let. Jaro by měl strávit ve Vlašimi.

O přestupu informoval táborský klub na svém Facebooku a potvrdil tak spekulace z posledních dnů. Pro FC MAS Táborsko je to jeden z mnoha transferů do nejvyšší soutěže za poslední roky. Talentovaného fotbalisty si všimli skauti Slavie Praha. 

Marek Icha by měl na jaře působit ve Vlašimi, s kterou Slavia Praha spolupracuje. „Usilovali jsme o hostování do léta v našem klubu, ale Slavia vyhodnotila, že se Marek bude takticky rozvíjet podle principů, které mají Slavia a Vlašim společné,“ vysvětlil ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub.

Součástí prodeje je také příchod Daniela Koska, který míří do Tábora na hostování s opcí. Dvacetiletý obránce má za sebou hostování v Liberci či Bohemians 1905. „Daniel nám pomůže ještě více zkvalitnit hru na levé straně hřiště,“ sdělil Holub.

Brožek hledá v Africe talentované fotbalisty pro Slavii. V Nigérii musíte vědět, kam cestujete, říká

Cestuje nejen po státech Guinejského zálivu a hledá pro pražskou Slavii zajímavé fotbalové talenty. Miloslav Brožek, jenž byl u příchodu Abdallaha Simy do Česka, přijal atraktivní nabídku a pro českého mistra v Africe hledá perspektivní hráče. V...

Pro Táborsko je dohoda skvělou vizitkou. Nejde zdaleka o první přestup z tohoto města do první ligy, doposud však šlo hlavně o zahraniční hráče. 

„Markovým přestupem přichází odměna za investování financí a času do trenérů mládežnických týmů. Je to také odměna po minulé i současné vedení klubu. Ukazuje se, že práce s mládeží má smysl. O Táborsku bylo známo, že posílá do první ligy i do světa zahraniční hráče – Traoré, Condé, Sima. Teď nastal čas i pro naše talentované odchovance. Marek je důkazem, že z našeho klubu není nutno odcházet v žákovských letech, ale je možné se rozvíjet v domácích podmínkách. Budeme i nadále podporovat další rozvoj a implementaci hráčů z SCM do A týmu,“ shrnul filozofii klubu Holub.

 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FC MAS Táborsko

Štítky fotbal, táborsko, jižní čechy, sport, přestupy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.