úterý 5. července 2022 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Táborská zoo zahájila stavbu nové přístupové vozovky do areálu

Táborská zoologická zahrada zahájila výstavbu nové přístupové vozovky do areálu. Návštěvníci přibližně půl kilometru dlouhou asfaltovou cestu začnou využívat nejpozději na konci října. Dosavadní přístupová cesta vedla mezi domy čtvrti Větrovy.

„Začít stavět jsme mohli díky rychlému vyřízení stavebního povolení. Všechna vyjádření a rozhodnutí jsme získali v nejkratším možném čase. Za tento konstruktivní přístup chci vedení města a jeho úředníkům velmi poděkovat,“ uvedl ředitel táborské zoo Evžen Korec.

Zoologickou zahradu podle něj navštíví ročně více než 100.000 lidí. Většina z nich do areálu cestuje autem. „Příjezd byl komplikací hlavně pro lidi z nejbližšího okolí, což se nyní změní. Návštěvníci naší zoo už nebudou projíždět pod okny rodinných domů, ale dostanou se k nám po nové pohodlné cestě mimo zástavbu. Právě to, že jde o obchvatovou komunikaci, je jejím největším přínosem,“ nastínil Korec.

Zoo Tábor vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Zachránil ji před likvidací a rozprodejem zvířat. Areál má rozlohu deset hektarů a je největší zoologickou zahradou na jihu Čech. V zoo žije přes 380 zvířat více než 70 druhů. Zahrada se zaměřuje na chov a ochranu ohrožených druhů. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je návrat zubra evropského do české krajiny.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, příroda, stavby, zoo, Tábor, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.