čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Skiareály na Lipensku zahájily zasněžování sjezdovek

Skiareály na Lipensku tento týden odstartovaly zasněžování svých sjezdovek. Provozovatelé lyžařských areálů v Lipně nad Vltavou a Frymburku plánují, že budou umělý sníh v následujících dnech vyrábět v podstatě nepřetržitě.

Frymburk chce otevřít sezónu 27. prosince. „Se zasněžováním jsme začali dříve než v předchozích létech. Loni to bylo například až v prosinci,“ uvádí Martina Ostrýžová z Parku Frymburk.

Ve Frymburku vyrábí umělý sníh osm děl. Součástí střediska je výukový park Médi Kubíka. Návštěvníci tam najdou dvě široké sjezdovky o délce 620 a 650 metrů, v areálu je také lyžařská škola, ve které jsou k dispozici dva pojízdné pásy. Na místě je možné i bobovat.

Sněžná děla pracují od 23. listopadu i v Lipně nad Vltavou. „Zasypávají všech téměř 14 kilometrů sjezdovek. Přiblížili jsme se tak prvnímu letošnímu lyžování v čisté šumavské přírodě a věříme, že brzy spustíme i lanovky. Termín bude záležet na počasí a dostatku sněhu. Rozhodně chceme otevřít co nejdříve,“ popisuje Olga Kneiflová mluvčí Skiareálu Lipno.

Loni tam děla spustili 25. listopadu. Stroje se nachází po celém areálu. „Na zimu se na Lipensku těšíme každý rok a každý rok je to trošku napětí, protože nikdy dopředu nevíme kolik nám příroda nadělí sněhu. Za optimálních podmínek je tu pro běžkaře od Stožce po Lipno nad Vltavou 150 km stop. Úplné novinky se letos pro běžkaře připravují v okolí Svatého Tomáše. Svahy pro sjezdování máme upravované v Českých Žlebech, ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou," dodává Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

Ohodnoť článek

Foto Standa Hohl, společnost Lipnoservis

Štítky lyžování, lipensko, šumava, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.