pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

V areálech na jihu Čech díky ochlazení zasněžují. Fungují i ty menší

Stovky lyžařů o víkendu zamířily do lyžařských středisek na jihu Čech. Otevřené jsou i menší areály. Provozovatelé mohli díky ochlazení v posledních dnech sjezdovky zasněžovat, navíc padal i přírodní sníh.

Lyžaři mohou vyrazit například do Ski areálu Kubova Huť na Prachaticku. „Sněží, ale zatím toho není tolik, abychom mohli zasněžit celý areál. Proto jsme se zaměřili na výukovou sjezdovku Školní. Tam je sněhu dost a snažíme se posilovat své zásoby, takže věřím, že to vydrží do konce sezony. Máme tam například umělé sněhové boule a nejrůznější překážky pro děti a začátečníky,“ informoval Zbyněk Klose, starosta obce Kubova Huť, jenž areál provozuje. 

Školní sjezdovka je ideální pro ty, kteří si nejsou jisti svými dovednostmi. V areálu se navíc nachází lyžařská škola, kde pracují zkušení instruktoři. Nechybí ani občerstvení, místo k posezení nebo třeba půjčovna vybavení. Zkušenější lyžaři využívají sjezdovky Obrovec nebo strmější Střechu. Ty ale zatím nejsou zasněžené. „Potřebovali bychom více přírodního sněhu, s ohledem na počasí si myslím, že se toho brzo dočkáme,“ uvedl Klose.

Provozní doba vleků je denně od 9 do 16 hodin. Podrobnosti k provozu Ski areálu Kubova Huť  najdou zájemci na stejnojmenných webových stránkách, kde jsou například webkamery či ceník. Lyžařské středisko se nachází pod vrcholem Boubín.  

Minulý pátek zahájil provoz Park Frymburk, kde je 30 až 50 centimetrů sněhu. V provozu jsou dětský park a sjezdovka Relax. Otevřeno je denně od 9 do 16 hodin. Také tam je k dispozici občerstvení.

Lyžuje se také v Horní Vltavici, kde je areál Nad Kovárnou. I tam je provozní doba od 9 do 16 hodin. Podle webových stránek areálu tam je nyní zhruba 45 centimetrů sněhu. K dispozici jsou dětská a červená sjezdovka.

Zadovské středisko chce v příštích dnech rozšířit provoz. Momentálně mohou lidé využít hlavně areál Kobyla. „Ale pracujeme na tom, abychom mohli otevřít i další sjezdovky,“ řekl za středisko Petr Vondraš.

Na svazích leží kolem 40 centimetrů sněhu. V posledních dnech napadl i přírodní. „Mimo sjezdovky je tak deset centimetrů, což znamená, že zatím nemůžeme strojově upravovat trasy pro běžkaře. Příští víkend by se zde měl konat závod Zadovská třicítka, ale vzhledem k podmínkám to zatím vypadá, že jej asi budeme muset přesunout na jiný termín,“ dodal Vondraš.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Skiareál Kubova Huť

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.