neděle 26. června 2022 Adriana

Jindřichův Hradec zve na novou stezku pro turisty. Trasa vede centrem i okolo řeky Nežárky

Jindřichův Hradec letos nabídne návštěvníkům města novinku. Zájemci se mohou projít po Stezce zámeckých pánů, díky které si prohlédnou mimo jiné historické centrum, a zároveň si přečtou informace o tomto jihočeském městě.

Trasa vycházky vede historickým centrem, okolo řeky Nežárky a turisty zavede také do Husových sadů. Okruh je dlouhý zhruba 3,5 kilometru a procházká trvá zhruba hodinu. Na trase je celkem pět informačních tabulí. 

„Okruh začíná na náměstí Míru, vede nás ulicí Mlýnskou směrem na vyhlídku Karlov, dále pak okolo řeky Nežárky a přes Naxerovu lávku do Husových sadů. Na vycházkovém okruhu se seznámíte nejen s historií vzniku města, se šlechtickými rody, které život v našem městě ovlivňovaly, ale také uvidíte propojení do našeho současného života, ať už díky bohaté architektuře nebo duchovnímu odkazu. Vycházkový okruh poutavou formou rozšiřuje celoroční nabídku našeho města i v době uzavření památek a objektů,“ informovala v tiskové zprávě mluvčí města Eliška Čermáková

V informačním centru najdou zájemci v blízké době také propagační materiál. Texty na jednotlivých panelech, které se na trase nachází, vznikaly ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka. Lidé díky nim získají informace o historii města a šlechtických rodech, které byly pro Jindřichův Hradec významné.

Jindřichův Hradec má zhruba 21 tisíc obyvatel. Dominantou města je stejnojmenný státní hrad a zámek. V blízkosti historického jádra, které je městskou památkovou rezervací, se nachází rybník Vajgar. 

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Jindřichův Hradec

Štítky jindřichův hradec, turistika, stezka, turismus, cestovní ruch

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.