Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

V části Česka bude v noci na čtvrtek mráz, který může poškodit kvetoucí stromy

Teploty v noci na čtvrtek budou v části Česka klesat pod nulu a mráz může poškodit vzešlou zeleninu a kvetoucí stromy. Zejména ve východních a severovýchodních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na jihu Čech můžou teploměry ukázat až minus tři stupně Celsia, informoval dnes na síti X Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před nízkými teplotami platí od dnešní půlnoci do čtvrtečního rána konkrétně pro Jihočeský, Královéhradecký a Pardubický kraj, pro Vysočinu a západní část Olomouckého a severozápad Jihomoravského kraje.

Ke zmírnění následků mrazu meteorologové doporučují lidem, aby zeleninu a nízké rostliny zakryli světlou netkanou textilií, kterou lze nechat na záhonech i více dní až do odeznění ranních mrazů. U stromů lze podle nich použít ochranné přípravky proti promrznutí, rosení v brzkých ranních hodinách nebo zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v jejich blízkosti.

Meteorologové současně předpokládají, že mrznout by v Česku mohlo i o nadcházející noci. S ohledem na to radí, aby pěstitelé sledovali upřesňované předpovědi počasí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky mráz, počasí, předpověď, česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V části Česka bude v noci na čtvrtek mráz, který může poškodit kvetoucí stromy  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.