St 12. 8. 2026Klára
Zprávy

Bouřky - Tento způsob léta.....

HHawky1 minuta čtení14. 7. 2011, 8:34
ilustrační foto
ilustrační foto

......zdá se mi....úplně normální. Snad jen, že bouřková činnost se očekává spíše v srpnu a že intenzita těchto projevů přírody je častější a intenzivnější. Svědčí o tom i zaznamenané množství blesků, které včerejší noc rozsvěcovaly oblohu. Desetitisíce, to už je slušná řádka výbojů. Škoda, že je ještě neumíme využívat na přeměnu energie jako slavné chobotničky.

Je tomu spíše naopak. Bouře a blesky devastují přírodu i majetek. V Budějcích ve středu například hořela na dvou místech trafostanice, byla zastavena vlaková doprava mezi obcí Chotoviny a Budějcemi (kvůli pádu stromů na elektrické vedení), byly poškozeny domy v Chrášťanech-Doubravce na Českobudějovicku, v Malšicích se po úderu blesku vznítil dům a v Hluboké nad Vltavou začala hořet tráva a křoví.

Ke všem těmto událostem byli přivoláni hasiči, kteří včera jenom v našem okrese zasahovali 40 krát. Díky kluci!!!

Přesto si myslím, že máme léto jaké má být. Přes den vysoké letní teploty, které vyhání lidi z domovů (děti od počítačů) do přírody k vodě a v noci se díky dešti ochladí tak, že se dá alespoň trochu slušně spát. Pořád lepší, než celodenně zatažená obloha, sice bez bouřek, zato s vytrvalým deštěm.

A ještě bych rád zmínil jednu dobrou vlastnost bouřek. Pročistí vzduch. Naučme se s nimi žít, protože bojovat se proti nim nedá a stěžováním si na počasí otrávíme jen sami sebe. 

 

 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupinyZprávy

Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupiny

Situace se na transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice dál zhoršuje. Zatímco ještě nedávno chyběla většina krevních skupin, nyní nemocnice upozorňuje na vážný nedostatek krve všech krevních skupin. Zdravotníci proto znovu vyzývají dárce, aby odběr neodkládali.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple