pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Alkohol za volantem- nebezpečná zbraň

Nebezpečnou jízdu 19letého mladíka naštěstí ukončili uplynulý pátek, krátce po desáté hodině večer v Hluboké nad Vltavou policisté z místního obvodního oddělení. Provedená dechová zkouška prokázala u řidiče bezmála 2,3 promile alkoholu v dechu!

Policisté nezodpovědnému řidiči zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a viní jej ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Opakovaně medializovaná skutečnost, že bezohlední řidiči jezdí pod vlivem alkoholu, nás nutí k zamyšlení, proč hazardují se zdravím všech účastníků silničního provozu? Na vozovkách je opilý řidič velkým nebezpečím. Alkohol dodává sebedůvěru, ale zpomaluje smyslové vnímání včetně pohybové reakce. Řidič po požití alkoholu není schopen objektivně posoudit rychlost vozidla, které řídí a má zhoršené vnímání. Už i malé množství alkoholu dokáže negativně ovlivnit schopnost řídit vozidlo. Mysleme také na to, že alkohol v kombinaci s únavou, nepozorností, rychlou jízdou či vysokými teplotami své účinky násobí. Zeptejme se pak sami sebe, zda se nám chce riskovat nebo se spolehneme na relativně bezpečnou jízdu bez alkoholu?

Apelujeme proto na všechny řidiče, rozmyslete si velice dobře, zda po požití alkoholu usednete za volant svého vozidla. Velký dík potom patří každému řidiči, který usoudí, že alkohol za volant opravdu nepatří.

Zdroj PČR JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.