pondělí 15. srpna 2022 Hana

Českobudějovičtí strážníci získají zázemí na Lannově třídě

Obvodní hlídky městských strážníků, které působí v oblasti Lannovy třídy a centra města, budou mít své nové zázemí v jednom ze tří stánků na nedávno zrekonstruované českobudějovické pěší zóně. Řekl to primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Toto pracoviště bude sloužit především pro strážníky v ulicích, aby se hlídky v případě zálohy nebo technické přestávky nemusely vracet až na základnu do ulice Jaroslava Haška, ale mohly zůstat v dané lokalitě.

"To by logicky mělo vést k zefektivnění služby a ke snížení ztrát způsobených přesuny hlídek,“ řekl Thoma s tím, že nepůjde o plnohodnotnou služebnu, jako je tomu například u hlavní služebny v ulici Jaroslava Haška, nebo v sídlišti Máj.

„Nebudou tady oficiální úřední hodiny, ale pokud se na strážníky v případě potřeby nebo naléhavé situace občané obrátí, určitě jim pomohou či poradí. Navíc okolí Lannovy třídy zahrnuje i problematičtější lokality autobusového a vlakového nádraží, kde je třeba dbát na dodržování pořádku a přítomnost městských strážníků je zde opravdu žádoucí,“ doplnil náměstek primátor Petr Podhola (ČSSD).

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

:-) náhoda je autorem díla :-)

středa, 5. října 2011, 13:56

Martin Novák

Ta poslední fotka je pěkná, v odrazu cedule a chod k Policii ČR :)

středa, 5. října 2011, 13:05

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.