Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Doprava

Kvůli špatnému stavu trati zpomalí vlaky z Českých Budějovic na Šumavu

Vlaky mezi Českými Budějovicemi a šumavským Černým křížem budou v letní sezoně jezdit až o 20 minut déle. Důvodem je špatný technický stav tratě, kvůli němuž Správa železnic (SŽ) nařídila na vybraných úsecích snížit rychlost na 20 kilometrů za...

Nehoda komplikuje dopravu v Českých Budějovicích, tvoří se kolony

Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích došlo k dopravní nehodě, kvůli které se na místě tvoří dlouhé kolony. Poblíž vjezdu do tenisového klubu havaroval kamion a osobní automobil. Řidiči musí počítat se zdržením.

Stát zavede jednodenní dálniční známku. Jízda po dálnici se ale řidičům prodraží

Ministerstvo dopravy od března příštího roku zavede jednodenní dálniční známku. Bude stát 200 korun. Zatímco roční známka má zdražit z 1 500 na 2 300 korun, desetidenní kupon zlevní o 40 korun na 270 Kč a měsíční bude stát 430 místo 440 korun.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl....

Jihočeský kraj opraví most na průtahu přes České Budějovice

Most Kosmonautů, který se nachází v Českých Budějovicích, čeká velká rekonstrukce. Jihočeský kraj vyhlásil architektonickou soutěž. Původní stavba se nachází nad Malší od roku 1959 a je ve špatném stavu.

Dodávka se šesti lidmi vyjela mimo silnici, dva muži se zranili

Celkem šest lidí cestovalo v dodávce, která dnes havarovala na Českobudějovicku. Auto skončilo v příkopu, při nehodě se zranili dva muži. Oba převezli zdravotníci do nemocnice, protože se udeřili do hlavy.

VIDEO: V protisměru se objevila dodávka. Řidička musela zadupnout brzdu

Nepříjemné chvíle prožila žena, před kterou se na silnici objevila bílá dodávka. Auto přejelo do protisměru a řítilo se přímo na ženu. Té se podařilo zadupnout brzdu a sjet ke krajnici. Policisté dnes zveřejnili záběry z palubní kamery.

Silničáři začnou opravovat mosty na I/19 v Mirovicích, řidiče čeká omezení

Silničáři začnou 16. května opravovat dva mosty v Mirovicích na Písecku na silnici I/19. Řidiče čeká omezení, jezdit se bude kyvadlově jedním pruhem. Práce potrvají celou stavební sezonu, řekl dnes Adam Koloušek z českobudějovické pobočky...

ŘSD opravuje tah I/20 na Strakonicku, řidiče čeká částečná uzavírka

Silničáři začali opravovat přes kilometr dlouhý úsek vozovky I/20 u Sedlické obory na Strakonicku. Řidiče čeká částečná uzavírka, kdy se bude jezdit kyvadlově jedním jízdním pruhem. Omezení potrvá do poloviny června.

Při dopravní nehodě u Vodňan se zranili tři lidé

K dopravní nehodě dnes odpoledne vyjížděli jihočeští záchranáři. U Vodňan došlo ke střetu dvou vozidel, která se měla čelně střetnout. Zranili se tři lidé. Zdravotníci je převezli do jihočeských nemocnic.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.