neděle 20. září 2020 Oleg

U Sportovky by mohl vyrůst parkovací dům, počítá se s kapacitou pro 700 aut

Řidičům v Budějcích by se zase mohlo parkovat o něco lépe. Město totiž plánuje výstavbu parkovacího domu, který by měl vyrůst u Sportovní haly. Zaparkovat by v něm mělo až 700 aut. Odhad nákladů je 100 až 120 milionů a hotovo by mělo být příští rok. Zvětšení město plánuje i pro parkoviště u Dynama.

Město chce stavbu parkovacího domu zadat jednomu zhotoviteli. „Víme, že stavba není nějak časové náročná a slibujeme si od ní určitou rychlost realizace a navýšení parkovacích míst v této lokalitě,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička

Podle předběžných odhadů by v novém parkovacím domě mělo být v první fázi 500 míst pro parkování, poté 700. V domě se počítá také se sociálním zařízením a výtahem. Náklady město odhaduje na 100 až 120 milionů korun a hotovo by mělo být příští rok. 

Zvětšení město plánuje i pro parkoviště u Dynama. To by mělo být patrové. Podobně hodlá rozšířit parkování na sídlišti Vltava, za hřištěm. „Komunikujeme s místními. Patrovým parkovištěm jsme se nechali inspirovat v nemocnici. Jsme handicapováni tím, že ne všechny pozemky na sídlištích jsou v našem majetku, některé spadají pod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových," řekl Lavička.

Město si od výstavby parkovacího domu slibuje větší komfort pro veřejnost. „Doposud to bylo tak, že lidé na sídlištích nebyli zvyklí za veřejné místo pro své auto platit. S rostoucím počtem aut je každé parkovací místo vzácnější,“ podotkl Lavička

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky parkování, České Budějovice, Sportovní hala, Dynamo, parkovací dům

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.