úterý 14. července 2020 Karolína

Záchytné parkoviště u Kauflandu nebude, kapacitu pokryje parkovací dům u Sportovky

Rada města na svém zasedání rozhodla, že nebude vypisovat veřejnou zakázku na výstavbu záchytného parkoviště na Dlouhé louce u Kauflandu. Důvodem je kapacita parkovacích míst, kterou bez problémů pokryje parkovacím dům u Sportovky. Ten by měl u haly vyrůst do dvou let.

Jednopatrový parkovací dům měl vzniknout u kruhového objezdu u Kauflandu. Nabídnout měl stání až dvaceti kamionům a 150 osobním automobilům. Úpravou by ale musel projít i „kruháč“, který by v případě stavby nezvládl nápor dopravy. Vše je ale nakonec jinak. 

„K nevypsání veřejné zakázky na záchytné parkoviště nás vedlo několik věcí. Jedna z nich je finanční. Druhá je parkovací kapacita, kterou při stavbě parkovacího domu u Sportovky budeme potřebovat. Chceme lidem nabídnou parkování v dochodné vzdálenosti do centra,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Výstavbu záchytného parkoviště nedoporučila ani komise pro architekturu, které uvedla, že se jedná o cenné území a byla by škoda zastavovat ho takovýmto způsobem, když město může parkovací kapacity zhodnotit jinde. „U Sportovky počítáme s kapacitou až pro 500 aut. To nám bohatě nahradí záchytné parkoviště na Dlouhé louce,“ uzavřel Lavička

U Sportovky vyroste parkovací dům, hotovo by mělo být za dva roky

Parkování v Budějcích je samostatnou kapitolou a najít občas místo je o nervy. Město se proto rozhodlo, že u Sportovky postaví parkovací dům, který by měl nabídnout minimálně 450 míst ke stání. Výběrové řízení bude poprvé v historii probíhat...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky parkovací dům, záchytné parkoviště, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.