čtvrtek 4. března 2021 Stela

Jihočeská správa silnic opraví vozovky a mosty za 203 milionů korun

Jihočeská správa a údržba silnic letos investuje do modernizace vozovek a mostů zhruba 203 milionů korun. Z toho 138 milionů korun tvoří dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Novináře o tom v tiskové zprávě informoval David Hocke z odboru kanceláře jihočeského hejtmana.

„Jedná se o silnice druhé a třetí třídy ve vlastnictví kraje. Některé potřebují celkovou rekonstrukci, některé odvodnit a opravit. Součástí je i oprava či rekonstrukce devíti mostů například v Újezdci nebo u Rojic," řekl náměstek jihočeského hejtmana Tomáš Hajdušek (ODS).

Dodal, že mezi největší investice v tomto roce bude patřit rekonstrukce silnice v obci Ločenice na Českobudějovicku za téměř 19 milionů korun, odvodnění a oprava opěrných zdí podél silnice u Vyššího Brodu na Českokrumlovsku za 17 milionů korun a rekonstrukce opěrných zdí na silnici v obci Jaronice na Českobudějovicku za přibližně stejnou částku.

Kromě toho Jihočeský kraj postaví pět nových mostů. Nahradí tím čtyři staré mosty na Táborsku a jeden na Jindřichohradecku.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, silnice, opravy, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.