středa 13. listopadu 2019 Tibor

Při čelní srážce dvou aut na jihu Čech se zranilo deset lidí

Deset lidí se zranilo v sobotu ráno při čelní srážce dvou osobních automobilů mezi Březnicí a Týnem nad Vltavou na Českobudějovicku. Pět zranění cestujících je vážných, pět lehkých, řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Mezi zraněnými jsou i děti. Všichni v autech byli připoutaní, zafungovaly i airbagy. Zranění lidé by neměli být podle prvních zpráv v přímém ohrožení života, řekla policejní mluvčí. Jednu zraněnou ženu s úrazem páteře nicméně přepravil na kliniku vrtulník. Jedno z havarovaných aut vezlo lidi z Plzeňska, zřejmě na rodinný výlet, druhé auto je místní.

Zraněné posádky z volkswagenu i octavie převezly sanitky do nemocnice, řekla mluvčí. Policie silnici uzavřela a odklání dopravu přes okolní obce.

Podle Uhlířové se auta srazila na nepříliš frekventované okresní silnici. Octavia najednou bez zjevných příčin vybočila ze svého směru a narazila do protijedoucího volkswagenu," shrnula první poznatky vyšetřovatelů policejní mluvčí.

V prvním voze cestovali žena, muž a tři děti ve věku 2, 10 a 16 let. Žena utrpěla těžké zranění a s podezřením na úraz páteře vrtulníkem na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Desetiletý chlapec byl s podezřením na úraz hrudníku a břicha také transportován vrtulníkem do Českých Budějovic,“ řekla Mediafaxu mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková. Muže a další dvě děti převezly sanitky s lehkými až středně těžkými zraněními, řeznými ranami a zlomeninami a pohmožděninami rukou a nohou do českobudějovické nemocnice.

V druhém voze cestovalo pět mladých žen, všechny utrpěly středně těžká zranění. Lékaři mají podle Kafkové podezření na zhmoždění hrudníku, břicha, pánve. Dvě ženy jsme převezli do táborské nemocnice a tři do Českých Budějovic, upřesnila mluvčí.

Foto: Policie ČR
Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.