pátek 29. května 2020 Maxim

Central Park Slavie nabízí i tento týden parádní program

Hojně navštěvovaný festival v srdci Českých Budějovic – Central Park Slavie pokračuje další plejádou skvělých kapel! Ve čtvrtek vystoupí na prkna, která znamenají jížní Čechy, dvě pop-folkové kapely. Po 18. hodině místní benjamínci Nahy a Bagr a po 20. hodině legendarní a všem dobře známá Epy De Mye.

V pátek je naplánovaný jeden z hřebů festivalu. Na osmou večerní dorazí kosmopolitní uskupení Alvik! Od šesti je doplní budějcká klasika a legenda Spolektiv. 

Počasí na čtvrtek je objednané na sto procent a na zítra snad také. Celý festival je zdarma a odehrává se na letní scéně u KD Slavie.

Dnešní den bude exkluzivní i v tom, že přímo na místě budete moci ochutnat právě stočený ležák od Budějovického Budvaru, což je naprosto unikátní produkt, který vám představí přímo pivní someliér Aleš Dvořák.

4. srpna, 18:00 – Nahy a Bagr, 20:00 – Epydemye

Epydemye je česká folková a folkrocková kapela. Převážně vystupuje jako trio, dvě kytary a jedna akustická basa. Energická vystoupení, písně s českými texty, precizně sezpívané vokály – to všechno posluchače zaujalo natolik, že je kapela dramaturgy pravidelně zvána na hlavní scény velkých žánrových festivalů a ročně odehraje kolem osmdesáti koncertů. Epydemye si zahrála na Rock for People, festivalech Votvírák, United Islands či Open Air Přeštěnice.

Nahy a Bagr jsou tři kluci, kteří mají všechno: náboj, cit, energie jak Temelín a k tomu hitovku Hej, more! Značka: Bagr dívčích srdcí. A jen tak mimochodem... Zválcovali jihočeskou Portu!

5. srpna, 18:00 - Spolektiv, 20:00 - Alvik

Alvik – Tři Češi z Prahy, Američanka usazená v Paříži, Nor žijící v Berlíně, Francouz zodpovědný za projekce a k tomu ještě název odkazující ke čtvrti ve Stockholmu = pastva pro uši. Jejich hudba propojuje jazzové postupy se soulem i výboji v současné elektronice, stěžejním poznávacím znamením však zůstává vokál. Vystoupení považujeme za jeden z vrcholů festivalu!

Spolektiv se po 18 letech objeví na letním podiu v Českých Budějovicích! Těšit se můžete na autorskou hudbu na akustické nástroje s prvky rocku, art folku a jazzu s použitím klasických kytar, baskytar, perkusí, etnických a dechových nástrojů.

Foto Tomáš Jarolím

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.