sobota 15. srpna 2020 Hana

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány letos představí téma Voda a životní prostředí

Do vln nevšedních zážitků, filmů a setkání se zajímavými osobnostmi se ve dnech 15. až 17. září můžeme ponořit díky 13. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány, který proběhne v Hluboké nad Vltavou a v Českých Budějovicích.

Pro třináctý ročník Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány bylo vyhlášeno hlavní téma Voda a životní prostředí. V soutěžní části je 31 snímků ze třinácti zemí. „Naše pozvání přijali letos opět významní hosté, kteří jsou s tématem vody spjati. Letošní ročník nabídne divákům kromě řady skvělých filmů bohatý doprovodný program. Pozvání přijala vynikající fotografka Lucie Drlíková, která uvede svá díla v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích. Dalším obohacením bude výstava Rudolfa Švaříčka Tajemná Indonesie v předsálí kina Panorama. Letošní festival Voda Moře Oceány nabídne besedy pro školy v Kině Kotva v Českých Budějovicích. V Hluboké nad Vltavou proběhnou doprovodné koncerty skvělých jihočeských kapel Bobesh a Pub Animals. Je nám velkou ctí, že naše pozvání přijala letos Céline Cousteau, vnučka slavného filmaře, cestovatele a oceánografa Jacquese-Yves Cousteaua, která pokračuje v jeho odkazu. Setkání s charizmatickou Céline Cousteau by si neměl nechat žádný z návštěvníků festivalu ujít,“ říká prezident festivalu Steve Lichtag.

„V letošním roce jsme zacílili na téma Voda a životní prostředí. Je to obsáhlé téma a my si vůbec nenárokujeme popsat jej celé. Naším cílem je zvednout zájem o téma vztahu vody a životního prostředí obecně. Proto jsem velmi rád, že máme hosty a přednášející, kteří mají určitě k tomuto tématu co říci. Za všechny přednášející bych uvedl alespoň dva, na které se zvláště těším – Céline Cousteau, která se kromě ochrany moří věnuje i tématu ochrany Amazonie, nejvodnatější řeky světa, a také se těším na přednášku filozofa a klimatologa Václava Cílka. Podle zpráv od vedoucího akvizice se naše téma objevuje i ve většině soutěžních filmů. Jak jsem již řekl, náš festiválek nemá světoborné ambice, jen chce oslovit co nejširší skupinu diváků a posluchačů a přispět ke zvětšení ekologického povědomí. At už jsou to žáci škol, rodiny s dětmi, vodáci, potápěči či jachtaři – všichni jsou na festivalu vítáni. Všechny přednášky, projekce, koncerty a výstavy jsou zdarma – to se daří jen díky náklonnosti a podpoře našich partnerů a města Hluboká nad Vltavou,“ uvedl k letošnímu ročníku Jindřich Soukal, ředitel festivalu.

Festival chce být i v roce 2016 setkáním všech, pro které jsou příběhy vody věčnou inspirací i výzvou k její ochraně. Program, seznam soutěžních filmů a další informace najdete na webových stránkách festivalu

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.