neděle 9. srpna 2020 Roman

Jihočeská filharmonie odletěla na turné do Číny. Na Nový rok zahraje v Šanghaji

Až do daleké Číny v pondělí odletěla Jihočeská filharmonie na své další turné. Soubor ředitele Otakara Svobody vystoupí ve čtvrtek v Pekingu, na Nový rok v Šanghaji a mezitím i poté navštíví další čtyři čínská města. Do Budějc se filharmonie vrátí 9. ledna 2017.

Celkově odehraje Jihočeská filharmonie osm koncertů. Jde vůbec o největší zájezd do takto vzdálené destinace, který soubor za dobu své existence podnikl. Kvůli tomu se počet hudebníků rozrostl asi o třetinu, tedy na šedesát. „Požadavek pořadatelů byl velký orchestr. Proto jsme si vzali na výpomoc převážně studenty z konzervatoře,“ uvedl Svoboda.

Po celou dobu turné bude Jihočeská filharmonie vystupovat pod taktovkou dirigenta Vojtěcha Spurného. V repertoáru budou skladby například od Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Johanna Strausse nebo Edvarda Griega. „Pořadatelé chtěli českou hudbu, ale budeme hrát i některé jejich věci. Jsme na to sami zvědaví,“ řekl Svoboda.

Hlavním hřebem turné má být reprezentační koncert na Nový rok v Šangaji, jehož se zúčastní i významní čeští diplomaté. „Budeme hrát i ve městech, která českým občanům možná ani nejsou známa. Ale jedná se o města, kde žije několik milionů obyvatel, což je na naše poměry mimořádné,“ dodal Svoboda. Jihočeská filharmonie se vrátí do České republiky 9. ledna 2017.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.