pondělí 1. června 2020 Laura

Pobočka Jihočeské vědecké knihovny se přesunula do moderních prostor v KD Vltava

V Kulturním domě Vltava se se začátkem nového roku můžete nejenom bavit, ale i vzdělávat. Zrekonstruované prostory bývalé restaurace teď patří pobočce Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Za uplynulé čtyři měsíce je již druhou zmodernizovanou pobočkou.

Netradiční prostory mají bezbariérový přístup, nabízí moderní vybavení, zázemí pro dětské čtenáře a volnočasovou zónu pro prohlížení kniha časopisů. „Původní prostor pobočky Vltava sloužil čtenářům téměř 20 let,“ říká Petra Mašínová z Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích.

Moderní zázemí v přízemí kulturního domu se dá snadno přizpůsobit pro nejrůznější besedy pro děti a dospělé. Byla zde zavedena identifikace knih pomocí RFID technologie, která mimo jiné umožňuje bezkontaktní rozpoznání knih, jejich samoobslužné vypůjčení i vracení. Do nových prostor bylo přestěhováno na 15 tisíc knih.

„Jsem rád, že se nám v krátké době podařilo přestěhovat do bezbariérových prostor i tuto pobočku. Těší mě, že jsme nyní více ve středu sídliště. Předpokládáme, že se návštěvnost zvýší a že si cestu do knihovny najdou i obyvatelé z druhého břehu Vltavy, odkud to mají nyní výrazně blíž než do knihovny Na Sadech v centru města,“ říká ředitel knihovny Ivo Kareš.

Rekonstrukci financovalo město, které je majitelem objektu. Celkové náklady dosáhly ke třem milionům korun. Knihovna zaplatila půl milionu korun na stěhování a vnitřní vybavení. Od ministerstva kultury pak dostala dotaci ve výši 498 tisíc korun na zavedení RFID technologie. 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.