pátek 13. prosince 2019 Lucie

Nezaměnitelný hlas české hudební scény, Tonya Graves, vystoupí v pátek v River Music Clubu

Nezaměnitelný hlas české hudební scény, Tonya Graves, je známý z několika projektů a skupin, samozřejmě však nejvíce z kapely Monkey Business. S těmi odzpívala po boku Matěje Rupperta desítky, možná stovky koncertů. Na svém kontě má dvě sólová alba – I'm The Only Me a Back To Blues, za které byla nominovaná i na Ceny Anděl.

Se svým posledním albem Back To Blues se Tonya Graves vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala deset písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. 

Před 20 lety, když se přestěhovala do Prahy, zpívala blues, ke kterému se právě po delší době vrací. Jeden z hlavních impulsů pro nahrání nové desky byla smrt bluesového krále B. B. Kinga. A že je to album velmi povedené, potvrzují i kritiky, od kterých dostala hodnocení 90 %.

Na koncertu zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů Raye Charlese, Jimiho Hendrixe, Dolly Partonové, Elvise Presleyho, Etty Jamesové a dalších. 

Vstupenky na akci se prodávají v předprodeji v síti CBsystem a před koncertem v klubu. Pořádá jej Jihočeský jazzový festival. Více info o akci na www.clubriver.cz a www.jcjf.cz.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.