neděle 12. července 2020 Bořek

Vltavotýnským slavnostem budou vévodit Lenka Dusilová a Vlasta Horváth

V sobotu 22. července proběhnou v Týně nad Vltavou městské slavnosti, konané s podporou ČEZ a Pivovaru Protivín. Celodenní program nabídne zábavu pro všechny generace.

Letos jsme se vrátili k osvědčenému termínu konání slavností uprostřed léta, věříme, že kromě místních dorazí i návštěvníci z okolí,“ zve na akci starosta města Milan Šnorek. Slavnosti připomenou památku významného loutkáře Matěje Kopeckého, který na Vltavotýnsku působil a je pohřben na místním hřbitově. Dopoledne bude znít na týnském náměstí swing a dechovka, odpoledne se můžou děti a rodiče těšit na divadelní pohádku a energickou hudební show Bombarďáka.

Na náměstí zahraje i místní folkrocková kapela Epydemye, na níž navážou hlavní hvězdy. Vlasta Horváth přiveze s kapelou skvělou poprockovou show a Lenka Dusilová s Baromantikou vykreslí lyrické hudební krajiny. Slavnosti uzavře kapela Čankišou, která svou energickou hudbou na pomezí rocku, ska a worldmusic strhne všechny k tanci. Jan Ivanega, ředitel pořádajícího Městského centra kultury a vzdělávání, dodává: „Podle statistik ČHMÚ bývá 22. července zpravidla dobré počasí, věříme, že i letos sluníčko a příjemné teploty přispějí k pohodovému dni.

Hlavní program na náměstí budou doprovázet četné doprovodné akce. Milovníci řeky mohou podniknout vyhlídkovou plavbu po Vltavě a na farmářských trzích si všichni budou moci zakoupit kvalitní regionální produkty. Pro fanoušky tvrdších hudebních žánrů je připravena tradiční alternativní stage. V městské galerii bude celý den probíhat edukační program pro děti i dospělé, infocentrum nabídne komentované prohlídky města, v knihovně proběhne literární pásmo četby knih o loutkářství a v Městském muzeu si budou moci návštěvníci vyslechnout povídání o Matěji Kopeckém.

Podrobný program slavností je ke shlédnutí na webu www.kulturatyn.cz.

Tisková zpráva

Štítky festival, Týn nad Vltavou, kultura, slavnosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.