pátek 24. ledna 2020 Milena

RECENZE: Českobudějovické pověsti jsou milé a neotřelé dílo

Komiks s jednoduchým názvem Českobudějovické pověsti je zajímavým počinem. Nabídnout čtenářům mnohdy známé příběhy takto neotřelou formou byl dobrý nápad. Nápad, který ale mohl zkrachovat na zpracování…

…a naštěstí nezkrachoval, ačkoliv si myslím, že v tomto případě bude každé hodnocení skutečně velmi subjektivní. Ilustrace Hany Jinderlové jsou totiž velmi specifické, a ne každému mohou padnout do oka. Už jen pro zvolenou hnědou barvu. Na druhou stranu… obrázky jak od Marvela v knize o pověstech přece čekat nemůžeme.

Mně osobně se práce paní Jinderlové líbí. Vlastně má můj hluboký respekt, protože komiks, to je prostě z hlediska ilustrátora hodně náročné látka, což si ne každý uvědomuje. Její kresby mají atmosféru a mnohdy i nemalý cit pro detail. Prostě je to fajn a tečka…

ČTĚTE TAKÉ: Českobudějovické pověsti přináší komiksové potěšení z historie města 

U psané složky mi možná chybí větší nadhled, který bych u komiksu čekal, ale i toto je samozřejmě ryze subjektivní, někomu „vážnější“ nádech bezesporu vyhovuje více.

Vrátím se zpátky na začátek a opět zdůrazním, že kniha Českobudějovické pověsti je zajímavým, a hlavně milým dílkem dvou sympatických žen. Nebudu vás více zdržovat, raději se sami ponořte do vyprávění bývalého městského písaře Šimona Plachého z Třebnice, jak na zadní straně obálky vybízí samy autorky.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky recenze, kniha, pověsti, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.