úterý 19. října 2021 Michaela

KULTURNÍ TIPY: Ondřej Ruml, The Bermudaz nebo Laco Deczi a Celula New York

V Českém rozhlase zahraje francouzské trio The Bermudaz, a navíc zde proběhne hudební přehlídka Houpací kůň. Ondřej Ruml přijede se svou One Man Show Tour Nahubu, v Horké vaně uslyšíte Koncert folkových písničkářů a klub Slavie nabídne koncert Laco Deczi & Celula New York. Pokračuje také Budějcká Thálie.

Úterý 7. listopadu

České Budějovice

Jak jsem byl Cyrano – Malé divadlo – 10:00
Janek Lesák & Natálie Preslová. Příběh koktavého Jakuba, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Cyrano z Bergeracu v úpravě pro jediného herce.

Hotel Blackout – Divadlo U Kapličky – 19:00
Budějcká Thálie 2017. Jaromír Hruška: třeskutá komedie o mužích a ženách na síti i bez ní. Mojžíš, Izák, Eliáš, Ráchel a Ester žijí ve světě „nových zákonů“. Šumavský ochotnický spolek Prachatice.

Zavolejte Jeevese – Jihočeské divadlo – 19:00
Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl.

Země úsměvů – DK Metropol – 19:00
Svět starého Rakouska a Číny ožije znovu v proslavené operetě odehrávající se kolem roku 1910 ve Vídni a Pekingu. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním „Své srdce tobě dám“ navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy.

The Bermudaz – Český rozhlas České Budějovice – Studiový sál – 19:30
Budějovická premiéra francouzského tria The Bermudaz. Dva saxofony a bicí vás naladí na vlnu groove a funky.

Laco Deczi a Celula New York – Klub Slavie – 20:00
Laco Deczi & Celula New York po několika letech na jiném místě než obvykle, tentokrát v klubu Slavie. A bude to opět mazec. Složení pro Fall Tour 2017: Laco Deczi, Jan Aleš, Michael Krásný, Vajco Dezci.

LiStOVáNí / Co by můj syn měl vědět o světě – Malé divadlo – 21:00
Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. Poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec; Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

Afterparty Seznamováku JU 2017 – K2 – 21:00
Skvělá Afterparty Seznamováku JU. Zažijete neuvěřitelnou jízdu až do ranních hodin. Skvělí DJs, super hudba a nějaké to překvapení.

Středa 8. listopadu

České Budějovice

Postřižiny z postřižin – Divadlo U Kapličky – 19:00
Budějcká Thálie 2017. Petr Řezáč: podle novely Bohumila Hrabala a zejména podle filmového scénáře Jiřího Menzla. Hra dýchne na diváky romantikou doby rozpadu Rakouska Uherska. Šumavský ochotnický spolek Prachatice.

Thomband – Kavárna Malá scéna – 19:00
Přijďte posedět a poslechnout si nějakou tu písničku v podání mladé kapely Thomband. Styl: folk, country a trocha punku.

Opona! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Richard, herec a režisér v jedné osobě, a navíc divoch se zálibou v alkoholu, chystá premiéru. Jeho herecké partnerky před ním ale utíkají jedna za druhou. Jako poslední záchrana se objeví Lies, Richardova dávná kolegyně a láska, teď šťastně provdaná za úspěšného lékaře. Na jevišti to jde skvěle, ale v zákulisí to brzy začíná vřít…

Midterm Party vol. II – Velbloud Music Bar – 20:00
Po roce zas a znovu v Bloudu pořádná funková párty. Vystoupí kapely: Earfood, Pixels of the Universe, Strong Coffee.

Neurofunk Night – Komiks klub – 21:00
DJs: Tallar, Fikes, Resist, Lexr.

Čtvrtek 9. listopadu

České Budějovice

Jídelna aneb vařím, vaříš, vaříme... – Divadlo U Kapličky – 19:00
Budějcká Thálie 2017. Ivana Sobková: co se stane, když aplikujete archetypy z Orwellovy Farmy zvířat zpět na lidi a umístíte je do současné školní jídelny? KUK! (Klub Uměleckých Katastrof), ZUŠ Štítného 5, Praha 3.

Houpací kůň – Český rozhlas České Budějovice – Studiový sál – 19:00
Ve čtvrtek se už poosmé přestěhuje Houpací kůň ke Třem lvům. Ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice vystoupí vítězná kapela ze stejnojmenné přehlídky nadějných písničkářů i skupin, která je součástí festivalu Okolo Třeboně. Letos to bude mladoboleslavská kapela Isara, jako host zazpívá Ivo Jahelka.

Fojta&Havlík&Vácha – Café Hostel – 19:00
Folk živě. Pepa Fojta – kytara, zpěv, Martin Havlík – kytara, František Vácha – cajon.

Ondřej Ruml – One Man Show Tour Nahubu – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Čerstvý držitel ocenění Zpěvák roku v anketě Žebřík vyrazí na podzim na koncertní šňůru se svým aktuálním albem Nahubu. Jedná se o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože zpěvák si na něm veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem.

Koncert folkových písničkářů – Little Husky (CZ), Mickey Dey (UK), Greg Smith (CA) – Horká vana – 20:00
Greg Smith (CA), Little Husky (CZ), Mickey Dey (UK).

Biopop – support Absolut Zero – Klub Slavie – 20:00
Koncert kapely Biopop spojený s křtem klipu k písni Může zdát. Jako host vystoupí kapela Absolute zero. Moderuje Simona Krajíčková (rádio Faktor). Klip pokřtí zpěvačka Jitka Charvátová z kapely Oceán.

LadiaRasta, DJ Fikes & Gred Lvov – Velbloud Music Bar – 21:00
Čtvrteční veselé hraní ve Velbloudu, kde uslyšite více žánrů: reggae, hiphop, dubstep, jungle.

Autoři | Foto Facebook Ondřej Ruml

Štítky divadlo, koncert, Ondřej Ruml, kultura, tipy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.